Płocka Galeria Sztuki

Co nowego w Galerii?

Co nowego w Galerii? Epidemia wirusa SARS-COV-2 spowodowała tymczasowe zawieszenie działalności Płockiej Galerii Sztuki. Chcąc jednak pozostać w kontakcie z widzami, zwiększyliśmy jeszcze bardziej aktywność w naszych mediach społecznościowych: Facebooku i Instagramie, na których regularnie pojawiają się interesujące teksty o sztuce, i prezentowane są wybrane dzieła z kolekcji własnej PGS oraz wiele inspirujących treści.Wiemy, że nic nie zastąpi osobistego kontaktu z dziełem sztuki, jednakże trudne sytuacje wymagają nietypowych rozwiązań. Od 27 marca w siedzibie Płockiej Galerii Sztuki gości sztuka malarki i rysowniczki Barbary Szubińskiej – „Zapis współczesności. Świat na papierze”, którą można w formie on-line obejrzeć na galeryjnym Facebooku. Oprócz wystawy, udostępnione zostało, w formie nagrania, oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem, a także tekst wprowadzający do wystawy Elżbiety Dzikowskiej, znanej podróżniczki, historyka sztuki i kuratorki wystawy, oraz cyfrowa wersja katalogu  towarzyszącego wystawie, aby móc lepiej przyjrzeć się prezentowanym na wystawie pracom.
Ponadto, od 15 kwietnia Galeria zaprezentuje nowy cykl (również dostępny online na Facebooku), w którym będziemy wspominać archiwalne wystawy i wernisaże.

Z myślą o rodzicach i dzieciach przebywających teraz w domach, na stronie internetowej  galerii w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne, pod hasłem „Galeria gościnnie” znajduje się, wraz z programem, szczegółowy opis nowego projektu, który jest sympatyczną propozycją spędzania czasu w ciekawy i zajmujący sposób.

Wierzymy, że już wkrótce, gdy epidemia się skończy, znów będziemy mogli wszyscy bezpiecznie spotkać się w siedzibie Płockiej Galerii Sztuki, a tymczasem pozostańmy ze sztuką w domach na bieżąco – online.

Śledźcie nas na  Facebooku i Instagramie.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl