Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościFerie z Płocką Galerią Sztuki – online

Ferie z Płocką Galerią Sztuki – online

Na tegoroczne ferie zimowe Płocka Galeria Sztuki przygotowała wyjątkową ofertę edukacyjną online, do skorzystania z której zapraszamy całe rodziny. Podczas zaplanowanych – warsztatów plastycznych, spacerów i wirtualnych spotkań ze sztuką, będzie można kreatywnie i ciekawie spędzić czas w ramach cyklu „W składzie ze sztuką” lub wspólnie odkrywać i eksperymentować podczas wirtualnych spotkań: „Artysta z wyobraźnią”, które poprowadzą płoccy twórcy, a punktem wyjścia do zaprezentowanych przez nich działań, oprócz tytułowej WYOBRAŹNI, staną się ich własne prace. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zachęcą małych i dużych do wspólnego spędzania czasu i twórczej zabawy. Zapraszamy!04.01.2021, godz. 12:00 (Facebook Galerii)
„Konie w malarstwie” – pierwszy odcinek z cyklu „Artysta z wyobraźnią”, w którym artystka Maria Weigl-Wojnarowska zaprezentuje swoją twórczość oraz wybrane prace. Na przykładzie prezentowanych dzieł zostanie podjęty temat konia w malarstwie, a następnie w części warsztatowej uczestnicy dowiedzą się, jak narysować lub namalować zwierzęcą postać.
Warsztaty dla uczestników w wieku 12-100 lat

06.01.2021, godz. 12:00 (Facebook, Strona internetowa Galerii)
„W składzie z Dwurnikiem” – propozycje plastyczne w oparciu o znajdujący się w zbiorach Galerii obraz „Kaźmierz” Edwarda Dwurnika, jednego z najbardziej znanych artystów polskiej sztuki współczesnej. W ramach cyklu „Pracownia” zapraszamy do wykonania prostych, manualnych prac plastycznych. W wykonaniu ich dodatkowo wykorzystamy zdolność kojarzenia i spostrzegawczość. Materiały z instrukcjami będą do pobrania na naszej stronie internetowej www.plockagaleria.pl w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne.
Warsztaty dla uczestników w wieku 6-15 lat

08.01.2021, godz. 12:00 (Facebook Galerii)
„Sztuka zamknięta w mozaice” – kolejny odcinek z cyklu „Artysta z wyobraźnią”, w którym Magdalena Sikorska-Tokarska zaprezentuje swoją twórczość oraz przedstawi zasady tworzenia mozaiki. W czasie zajęć odbiorcy dowiedzą się między innymi: z jakich materiałów można ją wykonać.
Warsztaty dla uczestników w wieku 12-100 lat

11.01.2021, godz. 12:00 (Facebook Galerii)
„W składzie ze sztuką – spacer z JSD” – pod tymi tajemniczymi literami kryją się nazwiska trzech artystów (Ludwik Jaksztas, Andrzej Sadowski, Janusz Dziurawiec), których prace portretujące fragmenty płockich ulic znajdują się w kolekcji PGS. Dzieła zaprezentowane na stronie facebookowej Galerii, staną się punktem wyjścia do twórczych działań. Zadaniem uczestników będzie … spacer i następnie sfotografowanie miejsca przedstawionego na obrazie, po czym wysłanie go na adres: edukacja@plockagaleria.pl. Zdjęcia staną się częścią kolażu, który zostanie zaprezentowany na Facebooku i Instagramie Płockiej Galerii Sztuki.
Warsztaty dla uczestników w wieku 10-100 lat

13.01.2021, godz. 12:00 (Facebook, Strona internetowa Galerii)
„W składzie ze Staniewskim” – inspiracją do warsztatowych działań będzie obraz „Martwa natura z pędzlami” Stanisława Staniewskiego. W ramach naszej „Pracowni”, uczestnicy zajęć będą kolorować, dorysowywać i doklejać poszczególne elementy tworząc wariacje martwej natury. Materiały z instrukcjami będą do pobrania na naszej stronie internetowej www.plockagaleria.pl w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne.
Warsztaty dla uczestników w wieku 6-15 lat

15.01.2021, godz. 12:00 (Facebook, Instagram Galerii)
„W składzie ze sztuką – spacer z JSD” – prezentacja zdjęć oraz kolaż, podsumowujące fotograficzny spacer zainspirowany obrazami Jaksztasa, Sadowskiego i Dziurawca z kolekcji własnej PGS.

17.01.2021, godz. 12:00 (Facebook Galerii)
„Z kolekcji PGS” – spotkanie autorskie, podczas którego uczestnicy spotkania zapoznają się z wybranymi pracami oraz faktami z historii kolekcji PGS. Prowadzenie: Dorota Ożdżyńska.
Spotkanie dla uczestników w wieku 12-100 lat

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl