Płocka Galeria Sztuki

Galeria gościnnie

Z powodu tymczasowego zawieszenia działalności Galerii w zakresie organizowania wystaw i innych wydarzeń kulturalnych Dział Edukacji PGS- u przygotował specjalny projekt artystyczno-edukacyjny „Galeria gościnnie”, skierowany do dzieci i młodzieży przebywających w swoich domach. Ma on charakter wielowymiarowy – do oglądania, słuchania i samodzielnego wykonania. Wszystkie formy proponowane w ramach projektu „Galeria gościnnie” będą miały charakter cykliczny.

Materiały edukacyjne, na których mogą pracować uczestnicy projektu, będą udostępnione na stronie internetowej Galerii (www.plockagaleria.pl) w zakładce Edukacja. Zostaną one przygotowane tak, aby można je było drukować lub edytować w programach graficznych na komputerze lub tablecie.Projekt zakłada też realizację celów poznawczych: kierunków, stylów, technik w sztuce oraz twórczości samych artystów a także dzieł sztuki pozostających w zbiorach PGS.Ponadto, zapewniamy dostęp online do aktualnie prezentowanej w Galerii ekspozycji. Otwieramy także dla uczestników projektu archiwum, przygotowując specjalnie dedykowane archiwalne nagrania.Każde wydarzenie z cyklu „Galeria gościnnie” będzie odpowiednio wcześniej zapowiedziane na naszej stronie internetowej (www.plockagaleria.pl) oraz na naszych serwisach społecznościowych: Facebook, Instagram. Mamy nadzieję, że przygotowane propozycje będą ciekawą formą spędzenia czasu i inspirującą podróżą w świat sztuki.

„Grafoteka” – prezentuje prace w formie szablonów i kolorowanek do samodzielnego wykonania.  Każda praca zostanie dostosowana do linearnego układu, który będzie można wypełnić kolorem, fakturą lub gradacją. Można stworzyć własną artystyczną TEKĘ. Inspiracją i punktem wyjścia staną się m.in. wybrane dzieła sztuki z kolekcji własnej PGS.

Najbliższe tematy:
– Jan Tarasin, „Nieskończony rejestr I”,
– Barbara Szubińska, „Azerbejdżan”,
– Jan Kanty Pawluśkiewicz, „PeSci.Y”

Poszczególne materiały będą do pobrania na naszej stronie internetowej w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne/ już od piątku 3 kwietnia.

„Vide(o)art” – zapraszamy do obejrzenia on-line analogowych filmów z archiwum Płockiej Galerii Sztuki. Przypomnimy wernisaże, artystów, sztukę i inne wydarzenia, jakie miały miejsce w naszej Galerii w minionych latach. Premiera 15 kwietnia na naszym Facebooku.

„Art-on-line” – to cykl spotkań z aktualnie prezentowaną w galerii wystawą dzieł Barbary Szubińskiej „Zapis współczesności. Świat na papierze” – wirtualne oglądanie ekspozycji jest już dostępne na naszym Facebooku; oprowadzanie z przewodnikiem, który przybliży sylwetkę artystki i konteksty prezentowanych na wystawie dzieł – zaplanowane jest na 7 kwietnia; cyfrowa wersja katalogu towarzyszącego wystawie dostępna będzie od 6 kwietnia.

„Pracownia” – cykl zajęć promujących kreatywne spędzanie czasu. Będzie można ciąć, giąć, sklejać, składać i wyplatać.

Najbliższe tematy:
– Półdzikie zwierzęta Szubińskiej (kolaż)
– bransoletka sympatii (wykonana techniką makramy)
– Arcimboldo w kwiatach (kolorowanka)
– Teraz moja bajka (stworzenie własnej historii w oparciu o ilustracje z komiksu)

Materiały będą do pobrania na naszej stronie internetowej w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne/ od 7 kwietnia.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl