Przejdź do treści


  Mitycznie i symbolicznie

  10 maja 2017
  Noc Muzeów w Płockiej Galerii Sztuki będzie na pewno magiczna. „Mocne/Nocne metamorfozy” przeżyje każdy, kto odwiedzi Galerię w sobotę 20 maja między godziną 18 a 23.30. W ten wieczór Galeria proponuje m.in. zwiedzanie z „Postaciami-maskami” wystawy Stasysa Eidrigevičiusa „Archiwum Wyobraźni”, pokaz robienia charakteryzacji i spektakl multimedialny. Wstęp wolny.

  Nie tylko dla miłośników sztuki, wieczór i noc w Galerii będzie pełna niezapomnianych wrażeń. Już od godziny 18 w drzwiach Galerii zwiedzających witać będzie słynny Feniks autorstwa Elizy Rajkowskiej, którego kostium i charakteryzację młoda płocczanka przygotowała na konkurs ogłoszony przez Cinema Makeup School z Los Angeles, kształcącej profesjonalnych charakteryzatorów. Fascynujący Feniks to tylko zapowiedź kolejnych „Postaci-masek”, które utalentowana 17-latka przygotowała i zaprezentuje podczas tej wyjątkowej nocy, a które dodatkowo w naturalny sposób przeniosą gości Galerii do świata symboli jednego z najciekawszych i najważniejszych współczesnych artystów Stasysa Eidrigevičiusa i jego „Archiwum Wyobraźni”. Warto poznać artystyczne kreacje malarza, grafika, plakacisty, twórcy ekslibrisów, rysunków i instalacji, artysty wielokrotnie nagradzanego na międzynarodowych wystawach i konkursach.

  Najważniejszym punktem wieczoru będzie dwukrotnie pokazany inspirowany prezentowaną w PGS wystawą, pełen światła, muzyki, tajemnicy i tańca spektakl multimedialny „Maski”, w którym wystąpią poddane malarskiej metamorfozie tancerki z grupy FAME, o oprawę muzyczną przedstawienia zadba DJ Aka One oraz uczniowie Szkoły Muzycznej w Płocku, a o iluminacje - Manufaktura Eventu.

  W tym dniu w Płockiej Galerii Sztuki wszyscy będą mieli także niepowtarzalną okazję do skosztowania… kruchych i pysznych Julianków, które specjalnie na tę noc przygotują uczniowie Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. arcybiskupa A.J. Nowowiejskiego w Płocku. Na nocnych gości czekają także inne niespodzianki. Zapraszamy do ich odkrywania.

  Noc Muzeów w Płockiej Galerii Sztuki - „Mocne /Nocne Metamorfozy”

  sobota 20 maja, godzina 18-23.30

  godz. 18 – oprowadzanie  po wystawie „Archiwum wyobraźni” 

  godz. 18-20 - Malarskie metamorfozy: „Postaci-maski” (od kuchni )

  godz. 19 – oprowadzanie po wystawie „Archiwum wyobraźni”

  godz. 20 oraz 21.30 - spektakl multimedialny „Maski”


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze