Przejdź do treści


  Wizje i tajemnice

  14 maja 2018
  Tak wirtualnej i malarskiej Nocy Muzeów w naszym mieście jeszcze nie było. Płocka Galeria Sztuki zaprasza nie tylko na spotkanie z malarskimi i rysunkowymi dziełami jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich malarzy – Zdzisława Beksińskiego, ale również proponuje przenieść się w wirtualną rzeczywistość i eksplorować wnętrza obrazów sanockiego malarza, korzystając ze specjalnych okularów VR. Dodatkową propozycją na Noc Muzeów są wystawy: pracochłonnych rysunków Damiana Leszczyńskiego oraz wyjątkowych rzeźb ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie, nawiązujących do stylu i klimatu prac Beksińskiego. Ponadto w Noc Muzeów będzie można zakupić wydawnictwa w promocyjnej cenie. Zapraszamy od godziny 16 do 23.30.

  Noc Muzeów w Płockiej Galerii Sztuki - sobota 19 maja, godzina 16-23.30:

   

  godz. 16-23.30 – projekcje “De Profundis – Beksiński VR

  Zapraszamy do wejścia w wirtualny świat obrazów Beksińskiego. Jest to 8-minutowe multimedialne doświadczenie, które prowadzi widza przez surrealistyczne przestrzenie z pogranicza jawy i snu, w głąb tajemnic, które skrywają się w zagadkowym świecie malarza. Ambientowa muzyka oraz klimatyczne dźwięki otoczenia dodatkowo czynią wirtualną podróż jeszcze bardziej realistyczną. Projekcja “De Profundis – Beksiński VR” będzie towarzyszyć wystawom od Nocy Muzeów do 8 czerwca. Aplikacja De Profundis została stworzona przez studio 11th Dimension i jest nową formą interakcji widza ze sztuką.

  godz. 17 i  19.30 – oprowadzanie  po wystawach: „Beksiński- malarstwo i rysunek”, „Fantasmagorie. Damian Leszczyński - rysunek” oraz „Beksiński – Inspiracje”


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze