Przejdź do treści


  Barbara Szubińska „Zapis współczesności. Świat na papierze” On-line

  23 marca 2020
  Z powodu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, Płocka Galeria Sztuki tymczasowo zawiesiła swoją działalność i odwołała wszystkie zaplanowane wydarzenia, w tym wernisaż rysunków Barbary Szubińskiej „Zapis współczesności. Świat na papierze” (27 marca). Jednakże, chcąc pozostać w kontakcie z widzami zintensyfikowaliśmy aktywność na naszych portalach społecznościowych – na Facebooku i Instagramie. Dlatego też wystawy i inne wydarzenia będziemy udostępniać w Internecie. Zaglądajcie i sprawdzajcie, co się u nas dzieje, na bieżąco!
  Ekspozycja „Zapis współczesności. Świat na papierze” to blisko 100 prac na papierze, tworzących  opowieść o uczuciach i emocjach, poszukiwanie osobistej wypowiedzi o człowieku i jego codziennej egzystencji, roli  i miejsca w świecie.  Przez nasycenie kolorem i  kompozycję, artystka próbuje metaforycznie wyrazić ogólną prawdę o szczęściu, nieszczęściu, samotności i marzeniach człowieka. Twórczą intencją Szubińskiej jest stworzenie sugestywnego nastroju, by można było odczytać i przeczuć tajemnicę, której podlegają zestawienia barw i form. Prezentowane na wystawie prace pochodzą z kilku cyklów, m.in.: „Safari”, „Ocean”, „Odchodzące-Przychodzące” czy „Ars Erotica”.

  Barbara Szubińska studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w pracowniach prof. Stanisława Szczepańskiego i Artura Nachta-Samborskiego. Dyplom uzyskała w 1958 r. Współtworzyła grupę Rekonesans w latach 1964–1966 i brała udział w retrospektywach grupy w latach 90., poczynając od jubileuszowej wystawy w Galerii Zachęta w 1994. Od 1992 roku była pedagogiem, od 2000 r. – profesorem Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Swoje prace wystawia w kraju i za granicą.


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze