Przejdź do treści


  Archiwum

  Artystyczna współpraca

  04 lipca 2012
  Artystka współpracująca z francuskim Auxerre przez 5 dni gościła w Płocku.

  Podczas już drugiej wizyty w naszym mieście, Eugenie Jan spotykała się z młodymi lokalnymi artystami i uczniami płockich liceów, odwiedziła plener malarski zorganizowany przez Liceum Plastyczne. Duże wrażenie na artystce zrobił nowo powstały skwer sztuki. Już wkrótce pojawi się na nim pierwsza praca - instalacja wykonana przez Eugenie Jan, która zainicjuje działalność Galerii Plenerowej.

  Ważnym punktem wizyty artystki są spotkania i rozmowy związane z przyszłoroczną wystawą prac Jan w Płockiej Galerii Sztuki i projektem trzech wystaw. Pomysł narodził się podczas Pikniku Europejskiego w 2011 r. W jego ramach Francuzka przyjedzie w przyszłym roku na miesiąc do Płocka. Ten czas przeznaczy na pracę twórczą i przygotowanie wystawy – drugiej w trzyletnim projekcie. Pierwsza, w paryskiej Galerie Eliasz'Art, została zaprezentowana w marcu br. Część druga projektu to Płocka Galeria Sztuki i sierpień-wrzesień 2013 r. Zamknięciem będzie największa wystawa w Auxerre w Muzeum Saint Germain w lutym-marcu 2014. Tam Francuzi zobaczą prace wcześniej prezentowane w Paryżu oraz te powstałe podczas płockiej miesięcznej rezydencji w 2013 roku.

  Obok trzyczęściowego pokazu prac, Eugenie Jan zaproponowała wymianę artystyczną między Auxerre a Płockiem. W obu miastach zostałyby zorganizowane wystawy dla twórców z miast partnerskich.

  Ostatnim punktem wizyty Jan w Płocku był udział w piątkowym wernisażu wystawy Andrzeja Strumiłły w Płockiej Galerii Sztuki. W sobotę artystka wróciła do Francji.


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze