Przejdź do treści


  Archiwum

  ZŁOTE FORMATY 2009

  05 maja 2009
  Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i Legendy o Płocku, w tegorocznej III edycji konkursu Złote Formaty, będącego częścią Festiwalu Promocji Miast i Regionów otrzymały specjalne wyróżnienie magazynu ELLE.
  BAŚNIE I LEGENDY O PŁOCKU. GWIAZDY W WIŚLE

  Płocka Galeria Sztuki jest pomysłodawcą i wydawcą pierwszej w historii miasta książki poświęconej baśniom i legendom o Płocku. Autorem szaty graficznej i ilustracji płockich baśni i legend jest znany płocki artysta plastyk Jerzy Mazuś. O nowatorskim podejściu do tematu, świadczyć mogą dodatkowo dołączone do książki: płyta CD ze słuchowiskiem baśni i legend płockich dla dzieci oraz replika średniowiecznej monety Siemowita. Ponadto książka dodatkowo zawiera informacje o charakterze historyczno - informacyjnym, przygotowane przez zespół płockich znawców i historyków. Publikacja ta odznacza się wysoką atrakcyjnością wizualną jak również i tekstową. Płockie baśnie i legendy to wspaniałe źródło wiedzy o kulturze, historii i zabytkach Płocka. Szczególny nacisk został położony na zaprezentowanie tych wydarzeń i osób, które na trwałe wpisały się w obraz kultury miasta, ale też i kultury ogólnopolskiej, dziś stanowiąc wspólne dziedzictwo.

  Konkurs Złote Formaty

  Jest jednym z kluczowych elementów Festiwalu Promocji Miast i Regionów. Festiwal ten jest przeglądem i promocją osiągnięć promocyjnych polskich miast. Konkurs przeznaczony jest dla samorządów miejskich, tj. gmin lub miejscowości o statusie miasta zgodnie z przepisami prawa oraz urzędów marszałkowskich. Dotychczas do dwóch edycji konkursu Złote Formaty ponad 200 samorządów przesłało 317 projektów. Udział w Konkursie jest doświadczeniem podnoszącym prestiż uczestników, a także realizowanych przez miasta i regiony projektów. http://www.outdoordlamiast.pl/festiwal

  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze