Przejdź do treści


  Galeria Zewnętrzna

  Jedną z form działalności artystycznej Płockiej Galerii Sztuki, prowadzonej od 2011 poza murami PGS, jest Galeria Zewnętrzna oraz stworzona na skwerze na nadwiślańskim wzgórzu Galeria Plenerowa – od lipca nowa przestrzeń prezentacji i upowszechniania sztuki. Przestrzeń w całości jest dedykowana kulturze, przeznaczona do realizacji wystaw i projektów, spotkań z artystami oraz wydarzeń artystycznych, organizowanych przez lokalne środowiska twórcze, organizacje pozarządowe, animatorów kultury i młodych twórców. Jako pierwsza swoją instalację w plenerze wykonała francuska artystka Eugenie Jan. , Galeria Plenerowa to także miejsce spotkań i odpoczynku dla każdego, bez względu na wiek.

  Galeria Zewnętrzna jest projektem nonprofit, powstałym w ramach długofalowego przedsięwzięcia wyjścia ze sztuką w przestrzeń miejską. To również ważny krok na drodze do zmiany postrzegania sztuki przez płocczan i ciekawa oferta kulturalna.

  To trzeba obejrzeć

  To trzeba obejrzeć

  03.04.2012

  Od niedzieli 1 kwietnia, na ścianie sąsiadującej z PGS kamienicy znajduje się okazały mural. Został zaprojektowany i wykonany przez Mariusza Warasa, znanego na całym świecie jako M-City. Zniszczoną i zaniedbaną ścianę budynku pokryło okazałych rozmiarów malowidło.To trzeba obejrzeć

  Wystawa fotograficzna Łukasza Markowicza „Poza czasem/Poza wyobraźnią”

  Wystawa fotograficzna Łukasza Markowicza „Poza czasem/Poza wyobraźnią”

  11.02.2012

  Wystawa Łukasza Markowicza w Galerii Wisła
  Na ekspozycję składa się 16 fotografii, pokazanych pod szyldem „Płocki Debiut”. Bo prace młodego fotografa, choć gościły na wystawach zbiorowych, to po raz pierwszy są pokazywane indywidualnie.Wystawa fotograficzna Łukasza Markowicza „Poza czasem/Poza wyobraźnią”

  Wystawa fotograficzna „Płockie Impresje”

  Wystawa fotograficzna „Płockie Impresje”

  24.01.2012

  Wystawa „Płockie Impresje” to próba uchwycenia i utrwalenia wybranych fragmentów z codziennej rzeczywistości miasta, z jego charakterystycznymi miejscami, ulicami czy zabytkami.Wystawa fotograficzna „Płockie Impresje”

  « 12Wszystkich: 2

  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze