Przejdź do treści


  Jedną z form działalności artystycznej Płockiej Galerii Sztuki, prowadzonej od 2011 poza murami PGS, jest Galeria Zewnętrzna oraz stworzona na skwerze na nadwiślańskim wzgórzu Galeria Plenerowa – od lipca nowa przestrzeń prezentacji i upowszechniania sztuki. Przestrzeń w całości jest dedykowana kulturze, przeznaczona do realizacji wystaw i projektów, spotkań z artystami oraz wydarzeń artystycznych, organizowanych przez lokalne środowiska twórcze, organizacje pozarządowe, animatorów kultury i młodych twórców. Jako pierwsza swoją instalację w plenerze wykonała francuska artystka Eugenie Jan. , Galeria Plenerowa to także miejsce spotkań i odpoczynku dla każdego, bez względu na wiek.

  Galeria Zewnętrzna jest projektem nonprofit, powstałym w ramach długofalowego przedsięwzięcia wyjścia ze sztuką w przestrzeń miejską. To również ważny krok na drodze do zmiany postrzegania sztuki przez płocczan i ciekawa oferta kulturalna.

  Projekt "Zbliżenia" na Skwerze Sztuki

  26 czerwca 2014
  W najbliższą sobotę, 28 czerwca Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Uhuru Culture we współpracy z Płocką Galerią Sztuki, zapraszają na Skwer Sztuki (po dawnym barze Słoneczko). W godzinach od 12.00 do 22.00 w ramach projektu artystycznego „Zbliżenia”, zaplanowano: koncerty, wystawy, warsztaty artystyczne oraz liczne gry i zabawy dla najmłodszych.

  Podczas sobotniego koncertu plenerowego zaprezentują się tacy wykonawcy muzyki nowoczesnej, jak: Zambon (Berlin), Pysh (Warszawa), AkaOne (Płock), Erdal Mauff Official (Warszawa), Dante Deets (Warszawa), Delaplaya (Płock).

  Ponadto swoje prace zaprezentują: Wedad A. (malarstwo), Marcin Szczepaniak (rysunek), Filip Antczak (fotografia) oraz Bractwo Brąsów (wystawa fotograficzna  płockiej grupy powstałej w wyniku akcji ogólnoświatowej „No shave november”)

  Na wydarzenia zapraszamy wszystkich zainteresowanych: młodzież, dorosłych,  rodziny z dziećmi. W programie organizatorzy przewidzieli Festiwal Gier Podwórkowych, a to oznacza mnóstwo gier planszowych, ruchowych i innych zabaw. Uczestnicy będą mogli wziąć także  udział w warsztatach hand-made prowadzonych przez Zizulowo, Martka Tg, Atubiżu oraz Manomano, jak również w warsztatach z upcyclingu, czyli twórczego wykorzystania odpadów prowadzonego przez członków Uhuru Culture.

  Impreza jest całkowicie darmowa i plenerowa, a więc można ze sobą  zabrać  kocyki, leżaki, kosze z żywnością, dobre nastroje i uśmiechy na twarzach… bo przecież to pierwszy weekend wakacji.

  Serdecznie zapraszamy!

  Wstęp wolny.


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze