Przejdź do treści


  Konkursy

  Legend i baśni czar

  27 maja 2013
  Już po raz czwarty Płocka Galeria Sztuki i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku zaprosiła szkoły i nauczycieli do udziału w projekcie edukacyjnym, związanym z książką „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku”.

  W tegorocznej edycji projektu wzięli udział podopieczni wielu placówek dydaktycznych:  szkół, przedszkoli, bibliotek czy ośrodków kultury. Z ponad 100 prac najciekawsze i najbardziej oryginalne prace i działania zostały nagrodzone i wyróżnione. Okolicznościowe dyplomy i nagrody zostały wręczone 24 maja, podczas konferencji podsumowującej IV edycję projektu. Wśród nagrodzonych była Julia Krawiec, uczennica V klasy PSP w Bodzanowie, która podczas konferencji z własnym gitarowym akompaniamentem zaśpiewała piosenkę „Biedny smok”.

  Najciekawsze prace można było oglądać na prezentowanej w Płockiej Galerii Sztuki trzydniowej wystawie pokonkursowej, która towarzyszyła Dniom Historii Płocka. Znalazła się na niej m.in. książka „Gwiazdy w Mołtawie. Baśnie i legendy o Bodzanowie”, plakaty, rzeźby z plasteliny, prace plastyczne, projekty kalendarzy czy talia kart.

  Sponsorem Głównym przedsięwzięcia była Galeria Wisła, ktora ufundowała nagrody dla autorów najciekawszych projektów.


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze