Przejdź do treści


  Najlepsi nagrodzeni

  23 października 2017
  W piątek 20 października, podczas uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej „Ulica Themersonów” zostały wręczone nagrody i wyróżnienia. Pierwszą nagrodę jury przyznało Agnieszce Gogoli za „Stu sześćdziesięciu dziewięciu przechodniów”, drugą - Tomaszowi Rolniakowi za „Smutek”, a trzecią - Magdalenie Żmijowskiej za „Themersonowe miejskie elementy”. Wyróżnienia honorowe honorowe otrzymali: Edyta Stajniak za pracę „Jestem czasownikiem”, Agnieszka Cioch za „cmentarz”, „butelki” i „metro” oraz Marceli Adamczyk za „Hybrydę 1”.

  Po raz kolejny w konkursie „Ulica Themersonów” wzięło udział wielu utalentowanych młodych artystów, dla których postacie i twórczość Franciszki  i Stefana Themersonów stały się źródłem inspiracji. - W tej odsłonie konkursu, mniej było prac posługujących się  techniką kolażu, więcej prac rysunkowych, akcentujących bezpośredniość i spontaniczność śladu graficznego. Wiele z tych prac urzeka charakterystycznym dla Themersonów humorem, abstrakcyjnym myśleniem i swobodą twórczą – podkreślała podczas wernisażu dyrektor PGS Alicja Wasilewska.

  W czwartej edycji „Ulicy Themersonów” wzięło udział 68 artystów, którzy przesłali ponad 160 prac. Na wystawę pokonkursową jury zakwalifikowało 45 prac 36 artystów. Prezentowane w Galerii Kreski prace zostały przez ich autorów przekazane Płockiej Galerii Sztuki. Jest to niezwykle ważne dla Galerii, gdyż w przyszłości kolekcja PGS na trwałe zaświadczy o związku Themersonów z Płockiem. Będzie to również swoisty „dowód” dbania o swoją kulturową niepowtarzalność. Tym bardziej, że tegoroczna edycja konkursu przyniosła wiele ciekawych prac.

  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze