Przejdź do treści


  Jubileuszowa wystawa i rozstrzygnięcie konkursu

  22 października 2018
  Dzisiejszy wernisaż to dla Galerii wyjątkowe wydarzenie, albowiem świętujemy mały jubileusz: piątą już edycję Ulicy Themersonów – powiedziała w piątkowy wieczór dyrektor Płockiej Galerii Sztuki Alicja Wasilewska. Siostrzenica Franciszki Themerson, Jasia Reichardt podkreślała, że wystawa bardzo jej się podoba i to nie tylko eksponaty, ale i jak wygląda. – Dziękuję za konsekwencję i za to, że możemy zanurzyć się w twórczości Themersonów - dodał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, który objął wystawę honorowym patronatem.

  Podczas wernisażu został odczytany protokół konkursowy i wręczone nagrody. – Jestem zauroczona twórczością Themersonów, między innymi dlatego, że jest tak wysoko intelektualna, ponadczasowa i ze specyficznym poczuciem humoru – mówiła, odbierając nagrodę, laureatka pierwszej nagrody Danuta Krajewska-Pietrasik. Dziękując za wyróżnienie honorowe, Martyna Juchniewicz dodała, że prezentowana w Płockiej Galerii Sztuki wystawa jest inspirująca, a każdą z prac można czytać na swój sposób. Jury drugą nagrodę przyznało Wacławowi Maratowi, a trzecią - Marlenie Sawicz.

  Wystawę Ulica Themersonów można oglądać do 10 listopada. Obok 44 prac autorstwa 30 osób, nagrodzonych i wyróżnionych w piątej, tegorocznej edycji konkursu, dodatkowo na ekspozycję składają się wybrane prace z kolekcji Płockiej Galerii Sztuki, przekazywane przez uczestników wcześniejszych edycji z lat 2014-2017. Tę wyjątkową, jubileuszową wystawę tworzy 150 prac 100 autorów. Patronat medialny nad wystawą Fundacja promocji sztuki „Niezła sztuka”.


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze