Przejdź do treści


  Obrus z szablonu

  11 grudnia 2020
  Nasza kolejna propozycja twórczych działań w Pracowni nawiązuje do Bożego Narodzenia. Może czas spędzony teraz w domu, stanie się dla Was pretekstem do stworzenia oryginalnej i własnoręcznej dekoracji stołu - obrusu ozdobionego motywami świątecznymi.

  Co najważniejsze! Podpowiadamy, jak go samodzielnie zrobić. Potrzebny będzie kawałek białego materiału, farby akrylowe (najlepiej wybierzcie kolory kojarzące się z nadchodzącymi świętami, np. czerwony, zielony czy złoty), gąbka pocięta na prostokąty lub pędzle, nożyczki. Tym razem posłużycie się tapowaniem – techniką malarską używaną do malowania szablonu, polegającą na delikatnym uderzaniu płasko ściętym pędzlem  lub gąbką, pod kątem 90 stopni, o malowaną powierzchnię.

  INSTRUKCJA WYKONANIA
  1. Pobierzcie arkusze i wydrukujcie. Następnie, weźcie nożyczki i odpowiednio wytnijcie szblony tak, by kształt, który chcecie przenieść na obrus, był pusty. W przypadku trudności poproście o pomoc rodziców lub opiekunów.
  2. Gotowy szablon przyłóżcie do materiału.
  3. Zamoczcie gąbkę lub pędzel w farbie i tapując wypełnijcie go kolorem.
  4. Delikatnie zdejmijcie szablon z tkaniny.
  5. Przyłóżcie go w inne miejsce (lub weźcie z innym wzorem) i powtórzcie czynność.
  6. Poczekajcie, by Wasza ozdoba świątecznego stołu dobrze wyschła i GOTOWE :). Teraz będziecie mogli oryginalnie ozdobić Wasz świąteczny stół!

  Poniżej arkusze, które możecie wydrukować na domowej drukarce, a potem twórczo się bawić. Arkusze nadają się do otwarcia w nawet najprostszych programach graficznych, na komputerach i tabletach.

  Arkusze do pobrania:

  szablon 1

  szablon 2

  szablon 3

  szablon 4


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze