Przejdź do treści


  Kolażowe historie galeryjne

  18 marca 2021
  Niestety, z powodu obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną, ponownie nie możemy Was zaprosić do siedziby Płockiej Galerii Sztuki. Wracamy z propozycjami kreatywnych działań online w ramach cyklu „Pracownia”. Zapraszamy!
  Czy wiecie, że w 2021 roku Płocka Galeria Sztuki świętuje 40 lat działalności. Z tej okazji, w ramach obchodów roku jubileuszowego, przygotowała wystawę "Przestrzeń czasu. Widzieć", która stała się inspiracją dzisiejszego zadania.

  Grzegorz Kozera „Widzenie powtórne, Płock”, 2020 r., kolaż na papierze, 23x18 cm, kolekcja PGS

  Grzegorz Kozera, którego praca stanowi część prezentowanej wystawy, jest prawdziwym mistrzem w technice kolażu. Chętnie tworzy manualnie – rysując, malując oraz klejąc - wycinankowe kompozycje. Jego eksperymenty nie mają końca! 

  Prace z kolekcji PGS, od lewej: Agnieszka Gogola „Stu sześćdziesięciu dziewięciu przechodniów”, Arkadiusz Karapuda z cyklu „Przekraczanie”, Eugeniusz Geno Małkowski „Panorama”, Teresa Miszkin „Próg 18”, Andrzej Sadowski „Płock – ul. Grodzka”

  Zainspirowani tą techniką, przygotowaliśmy kilka reprodukcji dzieł artystów, które są na naszej wystawie jubileuszowej, w formie arkuszy do pobrania i wydrukowania. Weźcie do rąk nożyczki, klej, a może coś do rysowania? Stwórzcie własne… historie galeryjne. ZAPRASZAMY do wspólnej zabawy.

  Poniżej arkusze, które możecie wydrukować na domowej drukarce, a potem twórczo się bawić. Arkusze nadają się do otwarcia w nawet najprostszych programach graficznych, na komputerach i tabletach. Będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielicie się z nami efektami swojej pracy. Sfotografowane dzieła wyślijcie do nas na adres: edukacja@plockagaleria.pl

  Arkusze do pobrania:

  arkusz1

  arkusz2

  arkusz3

  arkusz4

  arkusz5


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze