Przejdź do treści


  Warsztaty

  Twórcze spotkania

  12 grudnia 2012
  Zapraszamy na warsztaty, które będą towarzyszyć wystawie malarstwa, grafiki i rysunku płockiej artystki Magdaleny Sikorskiej-Tokarskiej.

  niedziela 16 grudnia, godz. 12.00 - Spotkanie z Magdaleną Sikorską-Tokarską

  Płocka Galeria Sztuki zaprasza na spotkanie z autorką aktualnie prezentowanej wystawy absolwentki Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu oraz studiów na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Magdalena Sikorska-Tokarska opowie o początkach swojej fascynacji sztuką plastyczną i o tym, jak wygląda praca malarza. W części warsztatowej uczestnicy będą mogli przygotować własne prace, korzystając ze wskazówek artystki.

  piątek 21 grudnia, godz. 16.00 - Świąteczne anioły

  Anioły bardzo często pojawiają się w sztuce. Te efemeryczne istoty będą nam również towarzyszyć przez najbliższe dni w kolędach i w różnych świątecznych piosenkach. Anielska tematyka jest obecna także w prezentowanych w Płockiej Galerii Sztuki pracach Magdaleny Sikorskiej – Tokarskiej. Uczestnicy warsztatów, po obejrzeniu wystawy z przewodnikiem, stworzą własne świąteczne anioły.

  czwartek 27 grudnia, godz. 12.00 - Sztuka Mówi: „Sztuka w obronie wartości. Aksjologiczne implikacje działań artystycznych”
  Grudniowe spotkanie pod szyldem „Sztuka Mówi” będzie podsumowaniem całego cyklu. Spojrzymy wstecz. Dokonamy retrospektywy wystaw, które były prezentowane w Galerii w 2012 roku. Spróbujemy znaleźć ich aksjologiczne wyróżniki. Zastanowimy się, na straży jakich wartości stoją współcześnie artyści, co jest dla nich ważne, warte zachowania i zwrócenia naszej uwagi.


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze