Przejdź do treści


  Warsztaty

  Wakacyjne podróże artystyczne

  23 czerwca 2016
  Płocka Galeria Sztuki zaprasza w lipcu na bezpłatne warsztaty plastyczne. Zajęcia skierowane są zarówno do dzieci i młodzieży, jak i rodzin. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 24 366 43 23 lub 24 364 60 40. Czas trwania ok. 2h

  6 lipca, godz. 11.00

  Kolej na sztukę” – warsztaty plastyczne                 

  Uczestnicy spotkania zaprojektują obrazy, które następnie przeniosą na wielkoformatowe płyty. Gotowe dzieła zostaną ustawione w taki sposób, by stworzyły wrażenie pociągu składającego się z artystycznych wagonów.

   13 lipca, godz. 11.00

  Patyczaki” - warsztaty plastyczne     

  Podczas zajęć uczestnicy wykorzystując gałązki, farby akrylowe oraz inne, oryginalne materiały plastyczne wykonają wymyślone przez siebie stworzenia – owady, ptaki, psa czy kota. Celem warsztatów jest zrobienie z „Patyczaków” dekoracji do wspólnego artystycznego ogrodu.

   16 lipca, godz. 12.00

  Vintage i shabby chic” – warsztaty plastyczne     

  Uczestnicy warsztatów wybiorą jedną z technik postarzania czy też „artystycznego przemieniania” gotowych przedmiotów. Na zajęcia należy przynieść rzeczy, które „nagryzł” ząb czasu, a które uczestnik spotkania chciałby przywrócić do życia.

  20 lipca, godz. 11.00

  Biżuteria artystyczna – warsztaty plastyczne     

  Jednym z ciekawszych pomysłów na prezent lub upominek dla bliskiej osoby jest biżuteria. Okazją do przygotowania oryginalnych suwenirów będą warsztaty, podczas których uczestnicy nauczą się, w jaki sposób stworzyć oryginalną, nietypową, artystyczną biżuterię.

   27 lipca, godz. 11.00

  Tkanina artystyczna” – warsztaty plastyczne                 

  Nawiązując do prezentowanej w Płockiej Galerii Sztuki wystawy Natalii Babicz-Bereźnickiej, uczestnicy artystycznego spotkania przygotują projekt obrazu, który następnie naniosą na tkaninę tworząc w ten sposób niepowtarzalne i oryginalnie zaprezentowane dzieło sztuki.


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze