Przejdź do treści


  Warsztaty

  Wakacje ze sztuką

  01 sierpnia 2018
  1 lipca wystartował specjalny program wakacyjnych wystaw, warsztatów, koncertów, wykładów o sztuce. W Płockiej Galerii Sztuki, w familijnej atmosferze młodzież i dzieci wraz z opiekunami w twórczy sposób spędzają swój wolny czas, przekonując się, że sztuka daje radość i dobrą energię. Po lipcowych artystycznych „podróżach” w egzotyczne miejsca czy zmaganiach z kaligrafią i odkrywaniu tajników batiku, sierpniowe propozycje w ramach „Lata w PGS” zapowiadają się równie ciekawie.

  Po pełnym wrażeń i emocji lipcu, w sierpniu kolejne wydarzenia związane ze sztuką: wykład, warsztaty, koncert muzyki elektronicznej oraz oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem.

  Czwartek 2 sierpnia, godz. 16.30

  Wykład – „Wczoraj tu szalał błysk i grom” – o motywie żywiołów w malarstwie

  Nieujarzmione przez człowieka cztery żywioły natury, czyli: woda, ogień, powietrze, ziemia,  inspirują od wieków filozofów i artystów. Podczas spotkania dowiemy się, w jaki sposób temat żywiołów przedstawiali najsłynniejsi malarze w dziejach sztuki. 

  Środa 8 sierpnia, godz. 16.30

  Oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie „Alchemia/Alchemy” Małgorzaty Kosiec. 

  Czwartek, 9 sierpnia, godz. 11.00

  Warsztaty rodzinne – Zaczarowany ogród (ilość miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy)

  Uczestnicy zajęć, wykorzystując farby akrylowe oraz patyki, fragmenty gałęzi czy korzeni oraz inne, oryginalne, naturalne materiały plastyczne, wykonają wymyślone przez siebie stworzenia – owady, ptaki i inne zwierzęta. Celem warsztatów jest zrobienie dekoracji do artystycznego ogrodu Płockiej Galerii Sztuki. Zachęcamy do poszukania ciekawych w formie kawałków drewna i przyniesienia ich na zajęcia.

  Sobota 11 sierpnia, godz. 19.00

  Koncert – „Sygnał/Szum 2.0”

  Płocka Galeria Sztuki oraz Fundacja Nobiscum zapraszają na wydarzenie w ramach cyklu „Sygnał / Szum”, poświęcone muzyce elektronicznej. Koncertem w Galerii, zostanie zainaugurowany nowy cykl dotyczący muzyki awangardowej. W siedzibie Płockiej Galerii Sztuki wystąpi Radosław Kurzeja, kompozytor tworzący w nurcie ambient, noise czy glitch, który w swojej twórczości korzysta z instrumentów akustycznych, głosu, nagrań terenowych oraz taśm magnetofonowych. Drugim z muzyków będzie kurator cyklu – Piotr Dąbrowski/ptr1 – płocki muzyk, producent, realizator dźwięku, tworzący w nurcie muzyki ambientowej. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

   Grupy zorganizowane zachęcamy do korzystania z oferty Płockiej Galerii Sztuki: oprowadzaniu po wystawie z przewodnikiem lub z warsztatów przybliżających sztukę współczesną. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr 24 366 43 20.


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze