Przejdź do treści


  Warsztaty

  Ferie w Płockiej Galerii Sztuki

  05 lutego 2019
  W Płockiej Galerii Sztuki dużo się dzieje. Nauka i sztuka łączą się, w myśl Einsteinowskiej tezy, że „wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy”. Z inspiracji różnymi dziedzinami nauki, takimi jak fizyka czy optyka, lutowe warsztaty są okazją do poznania wybranych technik plastycznych i stworzenia oryginalnych prac: kalejdoskopów, witraży czy rzeźb. Na wykładach będzie można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o sztuce współczesnej oraz artefaktach sprzed 30 tysięcy lat, a ponadto zwiedzić z przewodnikiem jubileuszową wystawę urodzonego w Płocku rysownika i ilustratora Wojciecha Grzymały. Na warsztaty plastyczne wstęp jest wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy – tel. 24 366 43 23 lub 24 366 43 20.

  Program ferii z Płocką Galerią Sztuki

  5 lutego, godz. 16.30 - Oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem.

  Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy „Rękoczyny” rysownika i ilustratora Wojciecha Grzymały  z przewodnikiem, który wskaże najważniejsze wątki w twórczości artysty, a także przybliży kontekst prezentowanych dzieł oraz odpowie na pytania. Z okazji ferii wstęp wolny.

  6 lutego, godz. 11.00 – warsztaty plastyczne Kolorowe witraże.

  Fantastyczne zwierzęta i rośliny staną się punktem wyjścia kolejnych artystycznych eksperymentów w ramach ferii w Płockiej Galerii Sztuki. Dzieci i młodzież poznają techniki wykonania kolorowych witraży i będą mieli okazję wykorzystać swoją wyobraźnię, tworząc fantazyjne ozdoby okienne.

  7 lutego, godz. 10.30 - wykład Tam się to wszystko zaczęło - sztuka prehistoryczna i jej współczesne odniesienia.

  Prehistoryczne malowidła w jaskiniach Chauveta, Altamirze czy Lascaux są źródłem wiedzy dla antropologów, ale także natchnieniem dla wielu znanych XX-wiecznych artystów, takich jak Pablo Picasso, Paul Klee czy reżyser filmowy Werner Herzog. Multimedialny wykład przybliży słuchaczom zarówno „dzieła sztuki” sprzed 30 tysięcy lat, jak również te powstałe z inspiracji, kilkadziesiąt lat temu.

  7 lutego, godz. 16.00 - Wykład z historii sztuki.

  Cykl wykładów z historii sztuki w Płockiej Galerii Sztuki otworzy prelekcja przybliżająca powstanie oraz znaczenie sztuki prehistorycznej. Spotkania są kierowane do wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z dziedziny historii sztuki, umożliwią zapoznanie się z najbardziej znanymi i charakterystycznymi dziełami malarskimi, rzeźbiarskimi i architektonicznymi, jakie powstały na przestrzeni wieków.

  8 lutego, godz. 11.00 – warsztaty plastyczne Rzeźba.

  Inspiracją do artystycznych działań będzie twórczość prezentowanego w Galerii rysownika i ilustratora Wojciecha Grzymały. Dzieci i młodzież dowiedzą się, jakie techniki rzeźbiarskie są wykorzystywane przez artystów. Następnie, poszukując własnych rozwiązań i eksperymentując z nietypowym materiałem - mydłem, stworzą postaci ludzkie, zwierzęce lub abstrakcyjne figury.


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze