Przejdź do treści


  Warsztaty

  Sierpień ze sztuką

  05 sierpnia 2019
  Pierwszy miesiąc wakacji za nami, ale nadal Płocka Galeria Sztuki zaprasza całe rodziny do korzystania z letniej oferty. Proponujemy oprowadzanie po wystawie „Sérénité”, warsztaty rodzinne: „Tajemniczy uśmiech...” i „Mali konstruktorzy”, spotkanie ze sztuką oraz koncert muzyki eksperymentalnej i elektronicznej z cyklu „Sygnał/Szum”. Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy na warsztaty pod numerami telefonów: 24 366 43 23 oraz 24 366 43 20.

  A oto szczegóły:

  6 sierpnia, godz. 11.00, warsztaty plastyczne - „Tajemniczy uśmiech...”

  „Mona Lisa” jest jednym z najbardziej znanych obrazów Leonarda da Vinci, który stał się niemalże ikoną pop kultury. Uczestnicy zajęć zainspirowani artystycznymi wersjami tego słynnego portretu, przygotują kolażowe autoportrety, uzupełnione o własną wizję fascynującego do dziś uśmiechu Giocondy.

  8 sierpnia, godz. 16.30, oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie płockiej artystki Doroty Goleniewskiej-Szelągowskiej, który przybliży kontekst prezentowanych dzieł oraz odpowie na pytania.

  10 sierpnia, godz. 20.00, Koncert – „Sygnał/Szum” 

  W ramach cyklu „Sygnał/Szum”, poświęconego muzyce elektronicznej, wystąpi duet Sarmacja, który tworzą: pochodzący z Płocka Paweł Bartnik (DJ Sajko) oraz mieszkaniec Kutna Michał Kołowacik (DJ Echo). Drugim projektem, prezentowanym w Płockiej Galerii Sztuki, będzie Soundscape Mirror. To bydgoski duet audiowizualny, którego artyści piszą o sobie tak: „za pomocą dźwięku i obrazu proponujemy podróż na drugą stronę lustra. Podróż do światów wykreowanych przez ludzki umysł i układy scalone, gdzie ciemne jest dobre, a duże niewidoczne, a może nie?”. Koncert zorganizowany jest przez Płocką Galerię Sztuki i Fundację Nobiscum. Wstęp bezpłatny.

  13 sierpnia, godz. 11.00, warsztaty plastyczne „Mali konstruktorzy”

  Leonardo da Vinci tworzył projekty wyprzedzające jego czas, opracowując np. koncepcje śmigłowca czy czołgu. W Renesansie, niewielka liczba z tych pomysłów została wcielona w życie, ale stały się one punktem wyjścia wielu późniejszych rozwiązań w nauce i technice. W roku obchodów 500-lecia śmierci Leonardo da Vinci zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach jemu poświęconych.


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze