Przejdź do treści


  Lato z Galerią

  23 czerwca 2017
  W tym roku nie tylko najmłodsi, lecz także i dorośli sympatycy sztuki przekonają się, że wakacje w mieście mogą być ciekawe i inspirujące. 7 lipca, podwójnym wernisażem, startuje „Lato w Płockiej Galerii Sztuki. Wystawy/Warsztaty/Spotkania ze sztuką”, specjalny program wakacyjnych wystaw i zajęć.

  W wakacyjnej ofercie warsztatów rodzinnych znajdują się (Wstęp wolny. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 24 366 43 23):

  11 lipca - godz. 11 - „W stronę awangardy i wspak”. 

  Czy „Mona Lisa” da Vinci złożona jest z kół i kwadratów? Może w powidokach Strzemińskiego ukryte są pejzaże? Zapraszamy do wspólnych działań twórczych w formie zabawy, która przybliży uczestnikom  pojęcie awangardy.

  13 lipca - godz. 11 - „Tworzymy gry”. 

  Płocka Galeria Sztuki zaprasza do działań artystycznych inspirowanych grami rodzinnymi. Uczestnicy spotkania zaprojektują i przygotują wielkoformatowe figury oraz plansze do: warcabów, tryktraka, chińczyka czy domino.

  18 lipca - godz. 11 - „Instalacja – ogród postaci sztuki”. 

  Uczestnicy zajęć stworzą kolażowe portrety postaci, które znacząco wpłynęły na rozwój sztuk plastycznych, takich jak Leonardo da Vinci, Michał Anioł,  Andy Warhol czy Jan Matejko, a także Władysław Strzemiński.

  19 lipca - godz. 16.30 - oprowadzanie z przewodnikiem po wystawach fotografii „W poszukiwaniu metafory. 50 lat pracy twórczej” Zofii Samusik Zaremby oraz „Andrzej Wajda 40/90” (w cenie biletu wstępu).

  20 lipca - godz. 11 - „Poznajcie sztukę czarną”.  

  Autorka prezentowanej w Płockiej Galerii Sztuki wystawy Zofia Samusik-Zaremba zaprosi wszystkich zainteresowanych do poznania sztuki czarnej, czyli... grafiki.

  22 lipca - godz. 12 - „Już wiem, czyli (w)koło awangardy”. 

  Czy koło i kwadrat wystarczą, żeby stworzyć rzeźbę, a może potrzebna jest kula i sześcian?  O tym podczas wykładu „Już wiem, czyli (w)koło awangardy” oraz plastycznych warsztatów rodzinnych.

  26 lipca - godz. 11 -„Butelki w górę!”.

  Podczas obchodzonego Roku Rzeki Wisły duży nacisk kładziony jest na zwrócenie uwagi na jej zanieczyszczenie, a szczególnie – zalegające wszędzie plastikowe butelki, które uczestnicy warsztatów postarają się przekształcić w „małe dzieła sztuki”. 


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze