Przejdź do treści


  Puśćcie wodze wyobraźni

  05 listopada 2012
  Płocka Galeria Sztuki i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku zaprasza szkoły i nauczycieli do udziału w czwartej odsłonie projektu edukacyjnego, którego punktem wyjścia jest wydana przez Galerię książka „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku”.

  Spotkanie inauguracyjne odbędzie się w piątek 23 listopada o godzinie 13 w siedzibie PGS przy ulicy Sienkiewicza 36. Jego uczestnicy będą mogli porozmawiać z organizatorami na temat tego twórczego przedsięwzięcia, przypomnieć sobie jego zasady. Poza tym wcześniejsza informacja o przystąpieniu do projektu pozwoli pomysłodawcom projektu udzielać porad i wsparcia podczas planowania działań i ich realizacji.

  W projekcie mogą wziąć udział podopieczni szkół, przedszkoli, bibliotek czy ośrodków kultury. Termin składania prac upłynie z końcem kwietnia 2013. Najciekawsze i najbardziej oryginalne prace i działania zostaną nagrodzone i wyróżnione.

  Pod okiem swoich nauczycieli uczniowie mogą przygotować: projekt logo i hasło promujące „Gwiazdy w Wiśle”, film o Płocku oraz reklamujący go plakat, plakat promujący wybraną legendę z książki „Gwiazdy w Wiśle”, projekt kalendarza ukazujący przeszłość i współczesność Płocka, talie kart związane z legendami, historią i teraźniejszością miasta, prezentację multimedialną, słuchowisko czy krótką formę teatralną na podstawie tekstów z książki.

  Konferencja podsumowująca IV edycję projektu, powiązana z prezentacją osiągnięć uczestników, odbędzie się podczas obchodów Dni Historii Płocka.

  Efektami wcześniejszych edycji projektu były między innymi scenariusze filmowe i teatralne, gry planszowe, komiksy, prace plastyczne czy blog i broszura do składania w segregatorach. Największą popularnością cieszyły się legendy: Serce dzwonu, Wodnica, Serce elfa, Historia Domu pod Trąbami.

  O konferencji inaugurującej czwartą odsłonę projektu można przeczytać:

  http://plock.gazeta.pl/plock/1,35710,12916526,Plockie_basnie_i_legendy___od_was_zalezy__co_z_nimi.html


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze