Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria Sztuki40 lat Płockiej Galerii SztukiDyrektorzy Płockiej Galerii Sztuki

Dyrektorzy Płockiej Galerii Sztuki

Bożena Śliwińska

pierwsza dyrektor Galerii w latach 1980-2006

filolog, w 1970 roku ukończyła studia na Wydziale Filologicznym, a w 1991 roku podyplomowe na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W 1980 roku została dyrektorem utworzonego w Płocku Biura Wystaw Artystycznych. Na emeryturę przeszła 1 kwietnia 2006 roku. Organizatorka wystaw, autorka artykułów do prasy i wydawnictw dotyczących sztuki współczesnej. Wieloletni członek zarządu Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru oraz zarządu Stowarzyszenia Miast Siostrzanych, Towarzystwa Wagnerowskiego, Ogólnopolskiego Klubu Miłośników Opery Trubadur.

Jerzy Mazuś

drugi dyrektor Galerii w latach 2006-2010

malarz i grafik. Ukończył studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom w pracowni profesora Czesława Rzepińskiego w 1968 roku. Pełnił funkcję plastyka miejskiego, a 1 kwietnia 2006 roku został dyrektorem Płockiej Galerii Sztuki, z końcem 2010 roku przeszedł na emeryturę. Jako artysta uprawia grafikę warsztatową, użytkową, malarstwo i projektowanie wnętrz.

Alicja Wasilewska

dyrektor Galerii od 2011 r. do chwili obecnej

historyk sztuki, krytyk, kurator, członek Między-narodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki (AICA). Ukończyła historię sztuki na Wydziale Filozoficzno-historycznym Uniwersytetu Łódzkiego, a następnie studia podyplomowe: Marketing kultury, na Uniwersytecie Warszawskim ISM Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, autorka tekstów o sztuce, prowadzi spotkania z artystami i wykłady z zakresu historii sztuki. Obecnie pełni funkcję dyrektora Płockiej Galerii Sztuki, w której zajmuje się między innymi zarządzaniem instytucją oraz organizacją wydarzeń, a także sprawuje obowiązki kuratora wystaw artystów polskich i zagranicznych.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl