Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiArchiwumZŁOTE FORMATY 2009

ZŁOTE FORMATY 2009

Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i Legendy o Płocku, w tegorocznej III edycji konkursu Złote Formaty, będącego częścią Festiwalu Promocji Miast i Regionów otrzymały specjalne wyróżnienie magazynu ELLE.

BAŚNIE I LEGENDY O PŁOCKU. GWIAZDY W WIŚLE

Płocka Galeria Sztuki jest pomysłodawcą i wydawcą pierwszej w historii miasta książki poświęconej baśniom i legendom o Płocku. Autorem szaty graficznej i ilustracji płockich baśni i legend jest znany płocki artysta plastyk Jerzy Mazuś. O nowatorskim podejściu do tematu, świadczyć mogą dodatkowo dołączone do książki: płyta CD ze słuchowiskiem baśni i legend płockich dla dzieci oraz replika średniowiecznej monety Siemowita. Ponadto książka dodatkowo zawiera informacje o charakterze historyczno – informacyjnym, przygotowane przez zespół płockich znawców i historyków. Publikacja ta odznacza się wysoką atrakcyjnością wizualną jak również i tekstową. Płockie baśnie i legendy to wspaniałe źródło wiedzy o kulturze, historii i zabytkach Płocka. Szczególny nacisk został położony na zaprezentowanie tych wydarzeń i osób, które na trwałe wpisały się w obraz kultury miasta, ale też i kultury ogólnopolskiej, dziś stanowiąc wspólne dziedzictwo.

Konkurs Złote Formaty

Jest jednym z kluczowych elementów Festiwalu Promocji Miast i Regionów. Festiwal ten jest przeglądem i promocją osiągnięć promocyjnych polskich miast. Konkurs przeznaczony jest dla samorządów miejskich, tj. gmin lub miejscowości o statusie miasta zgodnie z przepisami prawa oraz urzędów marszałkowskich. Dotychczas do dwóch edycji konkursu Złote Formaty ponad 200 samorządów przesłało 317 projektów. Udział w Konkursie jest doświadczeniem podnoszącym prestiż uczestników, a także realizowanych przez miasta i regiony projektów. http://www.outdoordlamiast.pl/festiwal

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl