Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria Sztuki40 lat Płockiej Galerii SztukiDyrektorzy Płockiej Galerii Sztuki

Dyrektorzy Płockiej Galerii Sztuki

Bożena Śliwińska

pierwsza dyrektor Galerii w latach 1980-2006

filolog, w 1970 roku ukończyła studia na Wydziale Filologicznym, a w 1991 roku podyplomowe na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W 1980 roku została dyrektorem utworzonego w Płocku Biura Wystaw Artystycznych. Na emeryturę przeszła 1 kwietnia 2006 roku. Organizatorka wystaw, autorka artykułów do prasy i wydawnictw dotyczących sztuki współczesnej. Wieloletni członek zarządu Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru oraz zarządu Stowarzyszenia Miast Siostrzanych, Towarzystwa Wagnerowskiego, Ogólnopolskiego Klubu Miłośników Opery Trubadur.

Jerzy Mazuś

drugi dyrektor Galerii w latach 2006-2010

malarz i grafik. Ukończył studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom w pracowni profesora Czesława Rzepińskiego w 1968 roku. Pełnił funkcję plastyka miejskiego, a 1 kwietnia 2006 roku został dyrektorem Płockiej Galerii Sztuki, z końcem 2010 roku przeszedł na emeryturę. Jako artysta uprawia grafikę warsztatową, użytkową, malarstwo i projektowanie wnętrz.

Alicja Wasilewska

dyrektor Galerii od 2011 r. do chwili obecnej

historyk sztuki, krytyk, kurator, członek Między-narodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki (AICA). Ukończyła historię sztuki na Wydziale Filozoficzno-historycznym Uniwersytetu Łódzkiego, a następnie studia podyplomowe: Marketing kultury, na Uniwersytecie Warszawskim ISM Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, autorka tekstów o sztuce, prowadzi spotkania z artystami i wykłady z zakresu historii sztuki. Obecnie pełni funkcję dyrektora Płockiej Galerii Sztuki, w której zajmuje się między innymi zarządzaniem instytucją oraz organizacją wydarzeń, a także sprawuje obowiązki kuratora wystaw artystów polskich i zagranicznych.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

11 10 19 20 16 15

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl