Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościLutosławski – in memoriam
plakat wystawy: na czarnobiałym zdjęciu dyrygujący batutą Witold Lutosławski, nad nim tekst: Witold Lutosławski in memoriam

Lutosławski – in memoriam

Płocka Galeria Sztuki, w ramach współpracy z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, przygotowała okolicznościową wystawę, którą do 8 marca można oglądać w foyer Szkoły Muzycznej, przy ul. Kolegialnej 23.

W związku z setną rocznicą urodzin Witolda Lutosławskiego – 25 stycznia 2013 roku – Sejm RP przyjął uchwałę ogłaszającą rok 2013 Rokiem Witolda Lutosławskiego. W ten sposób postanowiono oddać hołd jednemu z najwybitniejszych twórców naszych czasów, który na trwałe wpisał się do dwudziestowiecznej muzyki polskiej i światowej.

Imię jednego z największych kompozytorów XX wieku nosi również Płocka Orkiestra Symfoniczna i z tej okazji przygotowała działania o charakterze koncertowym i edukacyjnym. Przygotowaną przez Płocką Galerię Sztuki wystawę „Witold Lutosławski – in memoriam” tworzy dziewięć tablic, przybliżających osobę i twórczość tego wybitnego Polaka. Kompozytor nie lubił rozpamiętywać przeszłości, cenił sobie prywatność.

Wystawa pokazuje mniej znane momenty z życia wybitnego twórcy. Dzięki niej poznamy wojenne losy Lutosławskiego, czas pisania muzyki pod pseudonimem Derwisz czy pracy w Polskim Radiu. Będzie można dowiedzieć się również, co wybitnego muzyka łączyło z Kaliną Jędrusik.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 9 13 15 7

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl