Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualności1 czerwca z Płocką Galerią Sztuki

1 czerwca z Płocką Galerią Sztuki

1 czerwca o godz.12.00 zapraszamy wszystkie dzieci z opiekunami do udziału w zajęciach plastycznych na świeżym powietrzu. Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, nie poprowadzi ich znakomity rzeźbiarz i ilustrator Józef Wilkoń, ale Monika Chrabąszcz-Tarkowska – autorka koncepcji i projektu plakatu do wystawy plenerowej „Pawie Pióro”, którą można bezpłatnie oglądać na galeryjnym dziedzińcu. Warsztaty „Plamą i kreską” będą połączone z oprowadzaniem po wystawie „pawiej ilustracji”.

Młodzi miłośnicy sztuki dowiedzą się m.in.kim jest Józef Wilkoń, czym się zajmuje, co było najpierw – ilustracja czy utwór literacki? Podczas zajęć praktycznych, każde dziecko będzie zachęcane do podejmowania szybkich decyzji plastycznych, by wyzwolić w sobie spontaniczność i radość ze swobodnego tworzenia.
Uwaga! Ze względu na stan epidemiczny i reżim sanitarny, liczba uczestników warsztatów będzie ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zapisy telefoniczne (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23 lub 24 266 43 20).

Monika Chrabąszcz-Tarkowska – projektantka, fotografka, kuratorka, doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i asystentka na Wydziale Sztuki krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Zajmuje się identyfikacją wizualną, projektowaniem książek i wystaw. Pracowała przede wszystkim dla instytucji kultury; przez lata związana z Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie a potem z Galerią Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Członkini rady programowej Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”.

Szanowni Państwo, w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, a także w związku z sytuacją epidemiczną, informujemy, że warsztaty i zwiedzanie wystawy będzie przebiegać zgodnie z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl