Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościLutosławski – in memoriam

Lutosławski – in memoriam

Płocka Galeria Sztuki, w ramach współpracy z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, przygotowała okolicznościową wystawę, którą do 8 marca można oglądać w foyer Szkoły Muzycznej, przy ul. Kolegialnej 23.

W związku z setną rocznicą urodzin Witolda Lutosławskiego – 25 stycznia 2013 roku – Sejm RP przyjął uchwałę ogłaszającą rok 2013 Rokiem Witolda Lutosławskiego. W ten sposób postanowiono oddać hołd jednemu z najwybitniejszych twórców naszych czasów, który na trwałe wpisał się do dwudziestowiecznej muzyki polskiej i światowej.

Imię jednego z największych kompozytorów XX wieku nosi również Płocka Orkiestra Symfoniczna i z tej okazji przygotowała działania o charakterze koncertowym i edukacyjnym. Przygotowaną przez Płocką Galerię Sztuki wystawę „Witold Lutosławski – in memoriam” tworzy dziewięć tablic, przybliżających osobę i twórczość tego wybitnego Polaka. Kompozytor nie lubił rozpamiętywać przeszłości, cenił sobie prywatność.

Wystawa pokazuje mniej znane momenty z życia wybitnego twórcy. Dzięki niej poznamy wojenne losy Lutosławskiego, czas pisania muzyki pod pseudonimem Derwisz czy pracy w Polskim Radiu. Będzie można dowiedzieć się również, co wybitnego muzyka łączyło z Kaliną Jędrusik.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl