Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościMarzec z Płocką Galerią Sztuki

Marzec z Płocką Galerią Sztuki

Płocka Galeria Sztuki przygotowała propozycję twórczych działań stacjonarnych i online – na Facebook i stronę internetową PGS, towarzyszących wystawie jubileuszowej „Przestrzeń czasu. Widzieć”. Są one dedykowane nie tylko młodszym odbiorcom sztuki, ale także osobom dorosłym i całym rodzinom. Nasze propozycje w kreatywny sposób przybliżają działalność Galerii, jak i nawiązują do ważnych zagadnień w sztuce współczesnej, która może twórczo zainspirować i wyzwolić ukryte talenty. Na zajęcia stacjonarne wstęp wolny – obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów: 24 366 43 23 lub 24 364 60 40. Osoba do kontaktu: Dorota Ożdżyńska.

Program edukacyjny towarzyszący wystawie „Przestrzeń czasu. Widzieć”:

3.03 (środa), godz. 12.00 – Facebook Galerii
W kolejnym odcinku z cyklu „Artysta z wyobraźnią” o swojej twórczości opowie Eugeniusz Szelągowski. Płocki artysta przybliży również technikę tworzenia witraży.

11.03 (czwartek), godz. 16.00 – oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie jubileuszowej „Przestrzeń czasu. Widzieć”, prezentującej wybrane dzieła z kolekcji własnej, materiały archiwalne i pamiątki z 40 lat działalności Płockiej Galerii Sztuki.
Ze względu na stan epidemiczny i limit uczestników, prosimy o wcześniejsze zapisy telefoniczne (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23).

13.03 (sobota), godz. 12.00 – warsztaty plastyczne „Obrazy muzyką malowane”
Spotkanie z cyklu „Zakręceni wokół sztuki” poświęcone będzie sztuce Kandinsky’ego, który często inspirował się muzyką przy tworzeniu swoich abstrakcji, przypisując kolorom brzmienia instrumentów. Zajęciom będzie towarzyszyć muzyka, która stanie się dodatkowym bodźcem w malarskich działaniach artystycznych uczestników.
Warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 15 lat. Ze względu na stan epidemiczny, prosimy o wcześniejsze zapisy telefoniczne (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23).

18.03 (czwartek), godz. 16.00 – wykład „Historia salonów wystawowych w Polsce”
Historia salonów wystawowych sięga siedemnastowiecznych pokazów nagrodzonych prac studentów i członków Królewskiej Akademii Malarstwa i Rzeźby w paryskim Luwrze. Prowadząca wykład Dorota Ożdżyńska przybliży kulisy powstawania i sposobu działania polskich galerii sztuki oraz rolę tego typu instytucji kulturalnych w naszym kraju.
Ze względu na stan epidemiczny, prosimy o wcześniejsze zapisy telefoniczne (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23).

19.03 (piątek), godz. 16.00 – Facebook, strona internetowa Galerii – warsztaty plastyczne online „Kolażowe historie galeryjne”
Uczestnicy działań online, korzystając między innymi z reprodukcji obrazów ze zbiorów PGS (do pobrania na www.plockagaleria.pl, zakładka Edukacja/Materiały edukacyjne), stworzą w formie kolażu własne opowieści o Galerii. Warsztaty dla uczestników w wieku 6 – 15 lat.

27.03 (sobota), godz. 12.00 – warsztaty plastyczne „Konstruktorzy przestrzeni”
Punktem wyjścia w kolejnych warsztatach z cyklu „Zakręceni wokół sztuki” będzie sztuka kinetyczna Alexandra Caldera. Uczestnicy zajęć stworzą własne konstrukcje kinetyczne – rzeźby poruszające się pod wpływem ruchu powietrza.
Warsztaty dla uczestników w wieku 6 – 15 lat. Ze względu na stan epidemiczny, prosimy o wcześniejsze zapisy telefoniczne (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23).

Informacje dodatkowe dla korzystających z oferty edukacyjnej Płockiej Galerii Sztuki:

  • Ze względu na sytuację epidemiczną, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, liczba uczestników warsztatów jest ograniczona do 8 osób (wliczając opiekunów pozostających z dzieckiem na terenie Galerii), a w przypadku oprowadzania z przewodnikiem lub wykładu – do 9 (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23).
  • Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-15 lat, za które odpowiada opiekun. Czas trwania zajęć – ok. 2 godziny.
  • Prosimy o zapoznanie się z nowym Regulaminem zwiedzania i uczestnictwa w działaniach artystycznych na terenie Płockiej Galerii Sztuki, dostępnym na internetowej stronie www.plockagaleria.pl.
  • Osoby biorące udział w warsztatach i działaniach edukacyjnych zobowiązują się do przestrzegania zasad określonych w Regulaminie i wypełnienia KARTY UCZESTNIKA, dostępnej na naszej stronie internetowej i w siedzibie Galerii.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl