Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościNATURAlnie, że wakacje z PGS

NATURAlnie, że wakacje z PGS

Do skorzystania z letniej oferty Płocka Galeria Sztuki zaprasza całe rodziny. Podczas wakacyjnych zajęć będzie można kreatywnie spędzić czas, szukając inspiracji w sztuce i naturze. Lipcowe spotkania obejmą wystawy: estońskich artystów „Secret Lives”, Grzegorza Kozery „Widzenie powtórne” i plenerową ekspozycję na dziedzińcu Galerii „Tak było. Płock 1920”. Na warsztatach będzie można odkrywać zmiany zachodzące wokół nas, by łącząc naturę i sztukę wykorzystać nieszablonowe materiały (m.in. liście, kwiaty, gałęzie, trawy) w tworzeniu eko-dzieł: kolaży, płaskorzeźb, odlewów gipsowych, kwiatowych matryc drukarskich. Na zajęcia wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów: 24 366 43 23 lub 24 364 60 40. Osoba do kontaktu: Dorota Ożdżyńska. Ze względu na sytuację epidemiczną, Galeria działa również online – zapraszamy do odwiedzania naszej strony na Facebooku i Instagramie.

WARSZTATY RODZINNE

8 lipca, godz. 12:00 – Ilustracja liśćmi wyklejana

Liście, listki, listeczki mają różne kształty: niektóre są smukłe, inne grube, gładkie lub postrzępione. Można z nich tworzyć niezwykłe kompozycje o baśniowym charakterze. Inspiracją do ich wykonania będzie wystawa estońskich ilustratorów „Secret Lives”, która gości w Płockiej Galerii Sztuki.

15 lipca, godz. 12:00 – Tajemniczy ogród

Lato to pora kwiecistych łąk i malowniczych ogrodów, które chciałoby się zachować na dłużej. Podpowiemy, jak utrwalić w plastelinie i gipsie kawałek lata na jesienne i zimowe wieczory.

22 lipca, godz. 12:00 – Eko-grafika

Czy wiecie, że kwiaty są świetnym materiałem drukarskim? Uczestnicy warsztatów podejmą się wyzwania – stworzenia abstrakcyjnych grafik przy użyciu roślinnych fragmentów.

29 lipca, godz. 12:00 – Łapacze sznurkiem przeplatane

Nasze „łapacze” będą miały za zadanie zatrzymać fragment lata na dłużej. Będziemy wyplatać i przeplatać, wykorzystując kształty i materiały, podpowiedziane nam przez naturę.

OPROWADZANIE Z PRZEWODNIKIEM

2 lipca, godz. 16:30

9 lipca, godz. 16:30

30 lipca, godz. 16:30

Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy sztuki estońskiej „Secret Lives” (główne sale wystawowe) i Grzegorza Kozery „Widzenie powtórne” (Galeria Kreski) z przewodnikiem, który przybliży kontekst prezentowanych dzieł oraz odpowie na pytania.

INFORMACJE DODATKOWE DLA KORZYSTAJĄCYCH Z OFERTY LETNIEJ PGS

  • Ze względu na sytuację epidemiczną, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, liczba uczestników warsztatów jest ograniczona do 8 osób, a w przypadku oprowadzania z przewodnikiem do 10 (obwiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23).
  • Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat, za które odpowiada opiekun. Czas trwania zajęć – ok. 2 godziny.
  • Prosimy o zapoznanie się z nowym Regulaminem zwiedzania i uczestnictwa w działaniach artystycznych na terenie Płockiej Galerii Sztuki, dostępnym na internetowej stronie www.plockagaleria.pl.
  • Osoby biorące udział w warsztatach i działaniach edukacyjnych zobowiązują się do przestrzegania zasad określonych w Regulaminie i wypełnienia KARTY UCZESTNIKA, dostępnej na naszej stronie internetowej i w siedzibie Galerii.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl