Płocka Galeria Sztuki

Papierowe bajki

Cały czas próbuję próbować i uczyć się – tak mówi o sobie Piotr Dąbrowski, którego wystawę „Papierowe bajki” będzie można oglądać w Galerii Kreski od 14 czerwca do 7 lipca. Zapraszamy na wernisaż w piątek 14 czerwca o godzinie 18. Wstęp bezpłatny.

Piotr Dąbrowski, rocznik 1976, członek ZPAP PSU, artysta plastyk, perkusjonsista.

W swojej twórczości plastycznej próbuje syntetyzować percepcję rozmaitych doświadczeń życiowych i myślowych z kreskami i plamami, poszukując najkrótszej drogi z własnego wnętrza, poprzez rękę i narzędzie do tego, co możemy oglądać. W swoich pracach stara się odkryć piękno prostoty, doceniając ulotność chwili. – Forma jego prac jest bliska estetyce prymitywistów. Postacie o uproszczonych, geometrycznych kształtach przypominają nieco bohaterów dziecięcych rysunków. Obwiedzione wyrazistym konturem, innym razem rozmazane, o delikatnie zarysowanych sylwetkach, spoglądają na nas wielkimi oczami. Obok postaci równorzędną rolę w kompozycji pełnią napisy. Zazwyczaj są to tytuły prac lub refleksje autora. Wśród nich pojawiają się też słowa-niesłowa, starannie wykaligrafowane litery o czysto dekoracyjnym charakterze, stanowiące dopełnienie całości – uważa historyk sztuki Ewa Chęć.

Pracuje głównie na papierze, używając technik mieszanych. Zajmuje się również pracą w kamieniu, technikami pozłotniczymi, ściennymi (fresk, sgraffito, mozaika). Zrealizował wiele prac związanych z elementami ozdobnej aranżacji wnętrz (zlecenia prywatnych inwestorów. Jest też aktywnym perkusjonistą, działającym na polu muzyki improwizowanej. Swoje prace i myśli zamieszcza na stronie www.ojta.net

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl