Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościSłoneczne „Słoneczko”
widok ogólny na skwer sztuki, chodzi po nim młody mężczyzna, w jego pobliżu farby do malowania murali

Słoneczne „Słoneczko”

Galeria Plenerowa Płockiej Galerii Sztuki, która zagościła na skwerze sztuki w miejscu po dawnym „Słoneczku”, nabrała nowych kolorów. Współpracujący z PGS Foxy & Wiur ożywili to miejsce. Dziewczynka z robotami i barwna mozaika z prac, wykonanych przez uczestników warsztatów, zapraszają do spędzania czasu na skwerze sztuki.

Nowe elementy wystroju Galerii Plenerowej powstały podczas dwudniowych warsztatów, 18 i 19 sierpnia. W sobotę powstała barwna postać z robotami. Jak podkreśla Foxy, ma wszystkich zachęcać do spędzania czasu na skwerze sztuki. Muralowa dziewczyna ma przekonać płocczan, że jest to miejsce przeznaczone również na rodzinne gry i zabawy.

Uczestnicy niedzielnych warsztatów stworzyli subiektywny portret Płocka, składający się z namalowanych na deseczkach obrazków. Wypełniły je między innymi zwierzęta z płockiego zoo, nadwiślańskie molo czy widoki ze Wzgórza Tumskiego, zachody słońca i zabytki.

Jednak na tym nie koniec. Elementem Galerii Plenerowej od kilku dni jest także urządzenie, roboczo zwane dystrybutorem sztuki. To propozycja dla wszystkich, którym bliskie jest słowo pisane, a raczej – drukowane. Wystarczy wrzucić 50 groszy, by wypożyczyć i poczytać wydawnictwo lub katalog poświęcony sztuce. W ten sposób skwer sztuki zamienia się w plenerową czytelnię. W dystrybutorze sztuki znajduje się też miejsce na książki, katalogi czy albumy, którymi właściciel chce się podzielić z innymi. W naszych domach zapewne znajdzie się niejedna pozycja, która pokrywa się kurzem i aż prosi się o puszczenie w obieg na swoistą „wymianę”. To propozycja dla tych, którym jest bliska idea bookcrossingu, czyli wędrującej książki. Dystrybutor sztuki ma też dodatkową półkę na foldery, czasopisma i ulotki, informujące o wydarzeniach kulturalnych w naszym mieście.

Galeria Plenerowa to jedna z form aktywności artystycznej Płockiej Galerii Sztuki, prowadzona poza murami PGS w ramach długofalowego przedsięwzięcia wyjścia ze sztuką w przestrzeń miejską.

Ponadto ważną informacją jest to, że obiekt jest już monitorowany.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

POBLASK13 POBLASK14 POBLASK5 POBLASK6 POBLASK-1 POBLASK-4

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl