Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiMateriały edukacyjneKolażowe historie galeryjne

Kolażowe historie galeryjne

Niestety, z powodu obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną, ponownie nie możemy Was zaprosić do siedziby Płockiej Galerii Sztuki. Wracamy z propozycjami kreatywnych działań online w ramach cyklu „Pracownia”. Zapraszamy!Czy wiecie, że w 2021 roku Płocka Galeria Sztuki świętuje 40 lat działalności. Z tej okazji, w ramach obchodów roku jubileuszowego, przygotowała wystawę „Przestrzeń czasu. Widzieć”, która stała się inspiracją dzisiejszego zadania.

Grzegorz Kozera „Widzenie powtórne, Płock”, 2020 r., kolaż na papierze, 23×18 cm, kolekcja PGS

Grzegorz Kozera, którego praca stanowi część prezentowanej wystawy, jest prawdziwym mistrzem w technice kolażu. Chętnie tworzy manualnie – rysując, malując oraz klejąc – wycinankowe kompozycje. Jego eksperymenty nie mają końca!

Prace z kolekcji PGS, od lewej: Agnieszka Gogola „Stu sześćdziesięciu dziewięciu przechodniów”, Arkadiusz Karapuda z cyklu „Przekraczanie”, Eugeniusz Geno Małkowski „Panorama”, Teresa Miszkin „Próg 18”, Andrzej Sadowski „Płock – ul. Grodzka”

Zainspirowani tą techniką, przygotowaliśmy kilka reprodukcji dzieł artystów, które są na naszej wystawie jubileuszowej, w formie arkuszy do pobrania i wydrukowania. Weźcie do rąk nożyczki, klej, a może coś do rysowania? Stwórzcie własne… historie galeryjne. ZAPRASZAMY do wspólnej zabawy.

Poniżej arkusze, które możecie wydrukować na domowej drukarce, a potem twórczo się bawić. Arkusze nadają się do otwarcia w nawet najprostszych programach graficznych, na komputerach i tabletach. Będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielicie się z nami efektami swojej pracy. Sfotografowane dzieła wyślijcie do nas na adres: edukacja@plockagaleria.pl

Pliki do pobrania

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl