Płocka Galeria Sztuki

Ładowanie Wydarzenia
Płocka Galeria SztukiWydarzeniaNoc Muzeów Ukryte Nierozpoznane Powszechne

Noc Muzeów Ukryte Nierozpoznane Powszechne

14 maja, 15:00 - 23:00
  • To wydarzenie minęło.

Noc Muzeów w Płockiej Galerii Sztuki. Noc Muzeów w Płockiej Galerii Sztuki przebiegać będzie pod hasłem Ukryte – NierozpoznanePowszechne. Będzie to okazja do spotkania z mitami, symbolami i archetypami oraz z ich znaczeniem. Próbą zastanowienia się nad inspiracjami, wartościami, uniwersalnymi prawdami, które niosą, o naturze ludzkiej, prawdach i zasadach, które rządzą światem. Pretekstem staną się prezentowane w tym dniu wystawy: Bezbramna brama czy Leben – Stein. Jan. Fotoplastykon, a także spotkanie autorskie z dr. Krzysztofem Cichoniem czy maraton rysunkowy dla dzieci i dorosłych. W ramach Nocy Muzeów zaplanowane są:

godz. 15:00 – 22:00 (dziedziniec PGS) – maraton rysunkowy Co nas łączy?

W czasie maratonu rysunkowego postaramy się wspólnie zaprojektować własne znaki, symbole, logo lub herb. Inspiracją będą legendy i mity z różnych kultur, postaci ze świata realnego, ale także fantazja i wyobraźnia uczestników zajęć. Do wydarzenia będzie można dołączyć w dowolnym momencie. Do wspólnego rysowania zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

godz. 18:30 – 20:00 (siedziba PGS/Galeria Kreski)

spotkanie autorskie i promocja książki dr. Krzysztofa Cichonia „Lebenstein. Mały leksykon archetypów” – pierwszej w Polsce tego rodzaju publikacji poświęconej twórczości Jana Lebensteina, wybitnego artysty XX wieku.

godz. 19:00 (siedziba PGS/Galeria Kreski) otwarcie wystawy Leben – Stein. Jan. Fotoplastykon.

Prezentacja twórczości Jana Lebensteina w formie dioram z fragmentów jego obrazów, rysunków oraz Fotoplastykonu z ważnymi dla artysty archetypami i symbolami, którymi inspirował się w swojej sztuce.

godz. 20:00

oprowadzanie po wystawie fotograficznej Grzegorza Piaskowskiego Bezbramna brama z przewodnikiem, który przybliży sylwetkę autora i problematykę przedstawionych prac.

Szczegóły

  • Data: 14 maja
  • Godzina: 15:00 - 23:00

Miejsce wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl