Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościArtystyczny dialog w „Poblasku”
wnętrze galerii, od lewej strony stoją: Remigiusz Gryt, Adam Sobota, Alicja Wasilewska - dyrektor PGS, Monika Dąbrowska-Picewicz, Jolanta Herma-Pasińska, widoczny napis: poblask

Artystyczny dialog w „Poblasku”

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w wernisażu wystawy ceramiki i instalacji ceramicznych „Poblask”, będącej prezentacją czworga absolwentów Wydziału Ceramiki i Szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu: Moniki Dąbrowskiej-Picewicz, Jolanty Hermy-Pasińskiej, Remigiusza Gryta i Adama Soboty. – To wyjątkowy zbiór prac z kilku względów. Nie tylko dlatego, że jest to krucha ceramika. Prezentowane rzeźby są przestrzenne, nowatorskie i przepełnione symbolicznym światłem, a prawdziwe piękno tych prac tkwi w ich przesłaniu, dotyczącym m.in. materialnych i duchowych blasków i cieni współczesnej rzeczywistości – mówiła w piątkowy wieczór dyrektor Płockiej Galerii Sztuki Alicja Wasilewska.

Światło jest łącznikiem scalającym wystawę, a materia ceramiczna służy do artystycznej wypowiedzi. – Poblask to jest delikatne odbicie światła i jest ono bazą do czterech różnych opowieści, z których każda ma swój tytuł – podkreślał kurator wystawy Adam Sobota.

Wystawę w Płockiej Galerii Sztuki będzie można oglądać do 9 października.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 15 16 13 12 6

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl