Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościCzerwiec z Płocką Galerią Sztuki
Dziedziniec Galerii. Grupa dzieci ogląda wystawę plenerową i obrazek, na którym są kolorowe pawie

Czerwiec z Płocką Galerią Sztuki

Tuż przed letnią kanikułą, Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania dwóch wystaw: otwartą z okazji Dnia Dziecka i prezentowaną na dziedzińcu Galerii wystawę planszową „Komiksy są super” oraz eksponowaną w siedzibie PGS wystawę malarstwa i grafiki Hanny Zawy-Cywińskiej „In between” (Pomiędzy). Ponadto w czerwcowej propozycji edukacyjnej znalazły się warsztaty plastyczne, wykład i oprowadzanie tematyczne po wystawie „In between”.

1.06 (środa), po godz. 10 – Dzień Dziecka w PGS – zwiedzanie wystawy plenerowej „Komiksy są super!” oraz od godziny 12.00 do 15.00 loteria fantowa oraz rodzinna sesja zdjęciowa dla opiekunów i ich pociech.

2.06.2022 (czwartek), godz. 10:30 – wykład „Élisabeth Vigée-Lebrun – portrecistka arystokracji”.
Historia francuskiej malarki Élisabeth-Louise Vigée Le Brun (1755-1842), jednej z najwybitniejszych portrecistek epoki. Przełomem w jej karierze było zamówienie na wykonanie reprezentacyjnego portretu królowej Francji Marii Antoniny. Jej dzieła zaczęły wyznaczać wzory idealnego kobiecego piękna i elegancji. Wykonane przez nią portrety pragnęły mieć damy z najznamienitszych arystokratycznych rodów (wstęp w cenie biletu).

3.06.2022 (piątek), godz. 16:00 – warsztaty plastyczne „Zasmakować w sztuce”.

Twórczość jednego z głównych przedstawicieli pop-artu – Andy Warhola (1928 – 1987) – stanie się inspiracją do stworzenia oryginalnych instalacji. Warsztaty adresowane do dzieci i młodzieży. Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 22.

7.06.2022 (wtorek), godz. 17:00 – Oprowadzanie tematyczne po wystawie „In between (Pomiędzy)”.
Zwiedzanie wystawy Hanny Zawy-Cywińskiej „In between (Pomiędzy)” z przewodnikiem, który przybliży sylwetkę autorki i problematykę przedstawionych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy (wstęp na oprowadzanie w cenie biletu).

17.06.2022 (piątek), godz. 16:00 – rodzinne warsztaty plastyczne „Graficzne impresje”.

W nawiązaniu do wystawy Hanny Zawy-Cywińskiej „In Between” (Pomiędzy) uczestnicy warsztatów stworzą oryginalne grafiki, dla których za matrycę posłużą skrawki materiałów, sznurki i inne drobiazgi.

Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 22.

21.06.2022 (wtorek), godz. 16:00 – rodzinne warsztaty plastyczne „Cuda Wianki”

W nawiązaniu do Nocy Świętojańskiej zapraszamy do udziału w warsztatach edukacyjno-zielarskich, podczas których będzie można nie tylko spędzić przyjemnie czas, ucząc się rozpoznawania rodzimych gatunków roślin, a także wykonać własnoręcznie zielnik lub dekoracyjne wianki lub kompozycje z kwiatów i ziół.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 15 16 13 12 6

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl