Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościDzień Dziecka w Płockiej Galerii Sztuki

Dzień Dziecka w Płockiej Galerii Sztuki

Całe rodziny zapraszamy na Dzień Dziecka do Płockiej Galerii Sztuki, który potrwa trzy dni. Od piątku 31 maja do niedzieli 2 czerwca będziemy obchodzić święto naszych milusińskich. Zaplanowaliśmy dedykowaną dzieciom i prezentowaną na dziedzińcu wystawę plenerowąilustracji Zbigniewa Rychlickiego „Miś Uszatek i przyjaciele”, warsztaty plastyczne i loterię fantową, w której wszystkie losy wygrywają. Dodatkowo dorośli będą mogli też obejrzeć wystawę wielkoformatowych prac wrocławskiego artysty Mariusza Mikołajka „Malarstwo. Dowody istnienia”.

Prezentowana przez cały czerwiec w Płockiej Galerii Sztuki, a także podczas Jarmarku Tumskiego na Placu Książęcym, wystawa plenerowa „Miś Uszatek i przyjaciele” została przygotowana w ramach Dnia Dziecka. Składa się na nią kilka plansz z ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego, będących artystycznym wizerunkiem Misia Uszatka, literackiego bohatera książek Czesława Janczarskiego, oraz jego przyjaciół. Pierwsza książka o przygodach niedźwiadka została wydana w 1960 pod tytułem „Przygody i wędrówki Misia Uszatka”. W kolejnych latach ukazały się jeszcze cztery tomy. To był jednak dopiero początek popularności misia o klapniętym uszku, późniejszego bohatera popularnej dobranocki.

Zbigniew Rychlicki (1922-1989) był wybitnym ilustratorem książek dla dzieci, grafikiem, plakacistą i scenografem. Ukończył krakowską Państwową Szkołę Sztuk Plastycznych w  1946 r., by w 1956 r., już jako uznany ilustrator, zdobyć dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Chociaż był przez lata dyrektorem do spraw artystycznych Instytutu Wydawniczego „Nasza Księgarnia”, autorem szaty graficznej czasopisma „Miś” i ilustratorem wielu książek, to największą sławę zdobył jako twórca postaci Misia Uszatka, w serii kilku książek (od lat 60.) oraz w popularnej wieczorynce realizowanej w latach 1975-1987 przez Studio Małych Form Filmowych (Se-ma-for).

Szczegółowy program Dnia Dziecka w PGS:

31 maja i 1 czerwca:

– 11:00-14:00 – rodzinne warsztaty plastyczne „Maska – MIŚ”

Płocka Galeria Sztuki zaprasza dużych i małych na działania artystyczne z tworzenia masek

w kształcie Misia z klapniętym uszkiem. Warsztaty nawiązują do wystawy ilustracji

Zbigniewa Rychlickiego, twórcy Misia Uszatka.

– godz. 11:00-14:00 – rodzinne warsztaty plastyczne „Zaczarowany świat animacji”

Płocka Galeria Sztuki zaprasza całe rodziny, dzieci, młodzież i dorosłych na działania artystyczne z tworzenia wielkoformatowych kolorowanek, których bohaterami będą najpopularniejsze postaci animacyjne z filmów i seriali animowanych oraz gier wideo,

– 10:00 – 18:00 – loteria fantowa z nagrodami.

2 czerwca:

– 10:00 – 18:00 – loteria fantowa z nagrodami.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 15 16 13 12 6

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl