Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościDzień Dziecka z Józefem Wilkoniem

Dzień Dziecka z Józefem Wilkoniem

Od 26 maja Płocka Galeria Sztuki zaprasza na wystawę plenerową ilustracji Józefa Wilkonia „Pawie Pióro”, którą można bezpłatnie oglądać na galeryjnym dziedzińcu. 20 plansz prezentuje jeden z ulubionych tematów w twórczości artysty – Pawie, które Wilkoń rysuje od blisko 60 lat. W związku z wystawą mamy ciekawe propozycje nie tylko z okazji Dnia Matki, ale i na Dzień Dziecka. W środę 26 maja zapraszamy od godziny 10.00 do 18.00 do wzięcia udziału w sesjach zdjęciowych dla mam i ich pociech oraz do losowania w loterii fantowej, w której wśród nagród będzie m.in. najnowsze wydanie „Gwiazd w Wiśle. Baśni i legend o Płocku”. Natomiast 1 czerwca, w Dzień Dziecka, wspólnie z Józefem Wilkoniem zapraszamy wszystkich chętnych małych i dużych do udziału w malarsko-poetyckiej „pawiej przygodzie”. We wtorek artysta o godzinie 12.00 poprowadzi na dziedzińcu PGS bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci. Będzie to niezapomniane spotkanie z mistrzem kreski, jak nazywają Wilkonia, który chociaż w ilustratorskiej karierze sięga także po inne motywy zwierzęce, przyrody, to przede wszystkim Pawie uczynił ponadczasowymi modelami. Uwaga! Ze względu na stan epidemiczny i reżim sanitarny, liczba uczestników warsztatów będzie ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zapisy telefoniczne (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23 lub 24 266 43 20).

Józef Wilkoń urodził się 12 lutego 1930 roku w Bogucicach. Malarz, ilustrator, rzeźbiarz, scenograf, artysta wszechstronny, który na przełomie wielu lat dał się poznać jako barwna postać polskiej kultury. Zilustrował ponad dwieście książek w kraju i za granicą, które są poczytne i rozpoznawalne dzięki charakterystycznej kresce i plamie barwnej. Tworzy również scenografie, gobeliny i rzeźby.

Koncepcję wystawy i projekt plakatu dla Fundacji Czas Dzieci przygotowała Monika Chrabąszcz-Tarkowska. Wystawa „Pawie Pióro” to także zaproszenie do czytania książek z ilustracjami Józefa Wilkonia i śledzenia jego innych artystycznych działań.
Szanowni Państwo, w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, a także w związku z sytuacją epidemiczną, informujemy, że zwiedzanie wystawy będzie przebiegać zgodnie z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych.

(DRWiE)

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl