Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościDzień Dziecka z Józefem Wilkoniem

Dzień Dziecka z Józefem Wilkoniem

Od 26 maja Płocka Galeria Sztuki zaprasza na wystawę plenerową ilustracji Józefa Wilkonia „Pawie Pióro”, którą można bezpłatnie oglądać na galeryjnym dziedzińcu. 20 plansz prezentuje jeden z ulubionych tematów w twórczości artysty – Pawie, które Wilkoń rysuje od blisko 60 lat. W związku z wystawą mamy ciekawe propozycje nie tylko z okazji Dnia Matki, ale i na Dzień Dziecka. W środę 26 maja zapraszamy od godziny 10.00 do 18.00 do wzięcia udziału w sesjach zdjęciowych dla mam i ich pociech oraz do losowania w loterii fantowej, w której wśród nagród będzie m.in. najnowsze wydanie „Gwiazd w Wiśle. Baśni i legend o Płocku”. Natomiast 1 czerwca, w Dzień Dziecka, wspólnie z Józefem Wilkoniem zapraszamy wszystkich chętnych małych i dużych do udziału w malarsko-poetyckiej „pawiej przygodzie”. We wtorek artysta o godzinie 12.00 poprowadzi na dziedzińcu PGS bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci. Będzie to niezapomniane spotkanie z mistrzem kreski, jak nazywają Wilkonia, który chociaż w ilustratorskiej karierze sięga także po inne motywy zwierzęce, przyrody, to przede wszystkim Pawie uczynił ponadczasowymi modelami. Uwaga! Ze względu na stan epidemiczny i reżim sanitarny, liczba uczestników warsztatów będzie ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zapisy telefoniczne (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23 lub 24 266 43 20).

Józef Wilkoń urodził się 12 lutego 1930 roku w Bogucicach. Malarz, ilustrator, rzeźbiarz, scenograf, artysta wszechstronny, który na przełomie wielu lat dał się poznać jako barwna postać polskiej kultury. Zilustrował ponad dwieście książek w kraju i za granicą, które są poczytne i rozpoznawalne dzięki charakterystycznej kresce i plamie barwnej. Tworzy również scenografie, gobeliny i rzeźby.

Koncepcję wystawy i projekt plakatu dla Fundacji Czas Dzieci przygotowała Monika Chrabąszcz-Tarkowska. Wystawa „Pawie Pióro” to także zaproszenie do czytania książek z ilustracjami Józefa Wilkonia i śledzenia jego innych artystycznych działań.
Szanowni Państwo, w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, a także w związku z sytuacją epidemiczną, informujemy, że zwiedzanie wystawy będzie przebiegać zgodnie z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych.

(DRWiE)

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 15 16 13 12 6

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl