Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościKwiecień w Płockiej Galerii Sztuki

Kwiecień w Płockiej Galerii Sztuki

Początek pierwszego w pełni wiosennego miesiąca w Galerii to prezentacja do 8 kwietnia wystawy malarstwa i batiku płocczanki Anny Krzemińskiej „Ona. Zmienna forma”. Natomiast 28 kwietnia o godzinie 18.00 zaprosimy na wernisaż i do zwiedzania wystawy malarstwa i rysunku „Karol Wieczorek. Tańcz poczwaro wedle mojego głośnego krzyku”, którym śląski artysta nawiązuje do obrazu Paula Klee „Tanze Du Ungeheuer zu meinem sanften Lied!” (Tańcz poczwaro, wedle mojego cichego śpiewu) z 1922 roku. Wystawa katowickiego twórcy to niezwykła podróż w świat jego wyobraźni. Karol Wieczorek w swoich pracach – jak podkreśla dyrektor PGS Alicja Wasilewska – „eksperymentuje i przeobraża to, co niemożliwe w możliwe, poddając przedmioty codziennego użytku – krzesła, ubrania – artystycznej transformacji. W których  płynnie przechodzi od drobiazgowej obserwacji ludzi, zwierząt, roślin, do nierealnego świata imaginacji, pełnego antromorficznych stworzeń, poczwar, tyleż strasznych, co wywołujących rozbawienie”. Jego prace znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych na całym świecie (m.in. w kolekcji Woody’ego Allena).

Ekspozycjom będą towarzyszyć działania edukacyjne:

6.04.2022 (czwartek), godz. 10:30 – wykład „Tajniki grafiki”, który nawiąże do obchodzonego 27 kwietnia Dnia Grafika. Będzie to okazja do poznania podstawowych technik grafiki warsztatowej i zaprezentowania ich przedstawicieli na przestrzeni wieków (wstęp na wykład w cenie biletu).

6.04.2023 (czwartek), godz. 17.00 oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie malarstwa i batiku Anny Krzemińskiej „Ona. Zmienna forma”.

Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy z przewodnikiem, który przybliży problematykę przedstawionych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy (wstęp na oprowadzanie w cenie biletu).

7.04.2023 (piątek), godz. 16:00warsztaty plastyczne „Legendy wielkopolskie w 3D”.

Będzie to trzecie spotkanie z cyklu warsztatów „Sztuka z tradycją przeplatana”, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z tradycjami sztuki regionalnej Polski. Inspiracją do działań artystycznych staną się zwyczaje regionalne Wielkopolski. Uczestnicy spotkania stworzą przestrzenne instalacje, będące ilustracją jednej z legend dotyczącej Gniezna. Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel.  24 366 43 23 lub  24 366 43 20.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

37 36 26 25 24 27

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2023 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl