Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościKwiecień w Płockiej Galerii Sztuki

Kwiecień w Płockiej Galerii Sztuki

Początek pierwszego w pełni wiosennego miesiąca w Galerii to prezentacja do 8 kwietnia wystawy malarstwa i batiku płocczanki Anny Krzemińskiej „Ona. Zmienna forma”. Natomiast 28 kwietnia o godzinie 18.00 zaprosimy na wernisaż i do zwiedzania wystawy malarstwa i rysunku „Karol Wieczorek. Tańcz poczwaro wedle mojego głośnego krzyku”, którym śląski artysta nawiązuje do obrazu Paula Klee „Tanze Du Ungeheuer zu meinem sanften Lied!” (Tańcz poczwaro, wedle mojego cichego śpiewu) z 1922 roku. Wystawa katowickiego twórcy to niezwykła podróż w świat jego wyobraźni. Karol Wieczorek w swoich pracach – jak podkreśla dyrektor PGS Alicja Wasilewska – „eksperymentuje i przeobraża to, co niemożliwe w możliwe, poddając przedmioty codziennego użytku – krzesła, ubrania – artystycznej transformacji. W których  płynnie przechodzi od drobiazgowej obserwacji ludzi, zwierząt, roślin, do nierealnego świata imaginacji, pełnego antromorficznych stworzeń, poczwar, tyleż strasznych, co wywołujących rozbawienie”. Jego prace znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych na całym świecie (m.in. w kolekcji Woody’ego Allena).

Ekspozycjom będą towarzyszyć działania edukacyjne:

6.04.2022 (czwartek), godz. 10:30 – wykład „Tajniki grafiki”, który nawiąże do obchodzonego 27 kwietnia Dnia Grafika. Będzie to okazja do poznania podstawowych technik grafiki warsztatowej i zaprezentowania ich przedstawicieli na przestrzeni wieków (wstęp na wykład w cenie biletu).

6.04.2023 (czwartek), godz. 17.00 oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie malarstwa i batiku Anny Krzemińskiej „Ona. Zmienna forma”.

Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy z przewodnikiem, który przybliży problematykę przedstawionych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy (wstęp na oprowadzanie w cenie biletu).

7.04.2023 (piątek), godz. 16:00warsztaty plastyczne „Legendy wielkopolskie w 3D”.

Będzie to trzecie spotkanie z cyklu warsztatów „Sztuka z tradycją przeplatana”, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z tradycjami sztuki regionalnej Polski. Inspiracją do działań artystycznych staną się zwyczaje regionalne Wielkopolski. Uczestnicy spotkania stworzą przestrzenne instalacje, będące ilustracją jednej z legend dotyczącej Gniezna. Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel.  24 366 43 23 lub  24 366 43 20.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 9 13 15 7

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl