Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościLipiec w Płockiej Galerii Sztuki

Lipiec w Płockiej Galerii Sztuki

Na pierwszy wakacyjny miesiąc PGS przygotowała dwie wystawy: Międzynarodową Wystawę Ilustracji „The Power of Pictures”, a Galerii Kreski wystawę Olgi Naliwajko „Okres przejściowy między poduszką, a nożem” oraz inne wydarzenia edukacyjne: Plenerową Akademię Rysunku, wykłady, warsztaty plastyczne i oprowadzanie po wystawach.

4-28 lipca, od wtorku do piątku (10:00-17:00) – Plenerowa Akademia Rysunku

Na dziedzińcu PGS każdy będzie miał możliwość wyrażenia siebie, zilustrowania za pomocą rysunku swoich myśli, pomysłów, idei i tego, co podpowie mu wyobraźnia. Na wszystkich chętnych będą czekały sztalugi oraz materiały plastyczne potrzebne do rysowania w dowolnych technikach m.in.: pastele, węgle, ołówki i kredki. Wstęp wolny.

14.07.2023 (piątek), godz. 18.00 – wernisaż Międzynarodowej Wystawy Ilustracji „The Power of Pictures” (Siła ilustracji).

W wystawie, zorganizowanej we współpracy z Ambasadą Estonii w Warszawie, biorą udział europejscy artystki i artyści z Polski, Estonii, Łotwy, Litwy, a także Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec, Włoch,  Austrii, Słowenii, Finlandii oraz z Izraela i Turcji. Na ekspozycję składają się prace prezentowane w ramach wystaw „Fox Spirit. Fox Charm” (Duch lisa. Urok lisa) oraz ilustracje, które znalazły się w estońskim wydaniu zbioru opowiadań „Bajki robotów” Stanisława Lema. Kuratorką wystawy jest estońska artystka Viive Noor. Ekspozycja czynna do 27 sierpnia.

18.07.2023 (wtorek), godz. 16:30 – wykład „Abstrakcja zimna i gorąca. Kazimierz Malewicz i Wassily Kandinsky jako pionierzy malarstwa nieprzedstawiającego”.

Spotkanie z prof. dr hab. Irmą Koziną będzie okazją do bliższego poznania zagadnień związanych ze sztuką bezprzedmiotową, malarstwem abstrakcyjnym. Wstęp w cenie biletu.

20.07.2023 (czwartek), godz. 15:00-17.30warsztaty plastyczne w ramach Plenerowej Akademii Rysunku.

Spotkanie zatytułowane „Bezpieczny ślad węglowy”, podczas którego artysta Piotr Naliwajko, razem z uczestnikami warsztatów, będzie wyzwalał energię twórczą z węgla i pokaże różne możliwości użycia w rysunku węgla drzewnego.

Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel.  24 366 43 23 lub  24 366 43 20.

21.07.2023 (piątek), godz. 18.00 – wernisaż wystawy Olgi Naliwajko „Okres przejściowy między poduszką, a nożem” (Galeria Kreski).

Wystawa jest spojrzeniem w głąb osobistych wspomnień i doświadczeń artystki. Przedstawione przez nią wizualne uniwersum wypełniają niepokojące, przewrotne i osobliwe wizerunki, sceny i przedstawienia. Ujęte i zestawione ze sobą zmuszają widzów do refleksji. Olga Naliwajko uzyskała dyplom w 2021 r. w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie, kierunek malarstwo ze specjalnością malarstwo w scenografii. Wstęp wolny.

22.07.2023 (sobota), godz. 12.00autorskie oprowadzanie po wystawie „Okres przejściowy między poduszką, a nożem”.

Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy z jej autorką Olgą Naliwajko, która przybliży problematykę swoich prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem ekspozycji. Wstęp na oprowadzanie w cenie biletu.

22.07.2023 (sobota), godz. 16:00-17.30warsztaty plastyczne „Ptasie gadki i trójwymiarowe odloty”.

Zapraszamy na warsztaty z artystami Piotrem i Olgą Naliwajko i do stworzenia przestrzennej interpretacji dzieła „Bird Talk” amerykańskiej malarki Lee Krasner. Powstanie wersja obrazu wykonana z elementów papierowych. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Umiejętności rysunkowe nie są wymagane, wystarczy odrobina wyobraźni.

Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 22 lub 24 366 43 20.

27.07.2023 (czwartek), godz. 15:00-17.30warsztaty plastyczne w ramach Plenerowej Akademii Rysunku.

Spotkanie z artystką Marią Weigl-Wojnarowską, podczas którego uczestnicy zajęć nie tylko nauczą się rysunku światłocieniowego, ale spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie: Czy kula jest formą doskonałą?

Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel.  24 366 43 23 lub  24 366 43 20.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

f h t k p o

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2023 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl