Płocka Galeria Sztuki

Lisołaki i roboty

Obok młodszych i starszych miłośników sztuki, piątkowy wernisaż Międzynarodowej Wystawy Ilustracji „The Power of Pictures” swoją obecnością zaszczyciła Pani Marit Maks, zastępczyni Ambasadora Republiki Estońskiej w Warszawie, współorganizatora prezentowanej do 27 sierpnia ekspozycji.

– Jestem zauroczona, że mogę z Państwem otworzyć tę wystawę i obejrzeć wspaniałe obrazy – powiedziała podczas wernisażu wiceambasadorka Republiki Estońskiej w Warszawie Marit Maks. Wystawę tworzy blisko 80 prac. – Dla 64. ilustracji, które prezentujemy na parterze, inspiracją była postać lisa, tak ważna dla kultury Orientu. Artyści ukazali tytułową postać w bardzo różnorodny sposób – od budzących lęk i grozę drapieżników, po łagodne i magiczne stworzenia. Całość jednak tworzy dość niezwykły, intrygujący i wieloznaczny obraz lisa jako niezwykłej istoty duchowej – informowała podczas wernisażu dyrektor Płockiej Galerii Sztuki Alicja Wasilewska.  
Na piętrze Galerii można oglądać 15  ilustracji stworzonych przez artystów i artystki do estońskiego wydania „Bajek Robotów” Stanisława Lema.

„Siła ilustracji” to piąta wystawa przygotowana we współpracy z Ambasadą Republiki Estońskiej w Warszawie i której kuratorką jest estońska artystka Viive Noor.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 15 16 13 12 6

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl