Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościListopad z Płocką Galerią Sztuki

Listopad z Płocką Galerią Sztuki

Galeria na przedostatni w tym roku miesiąc przygotowała nowe propozycje artystyczne i edukacyjne. Do 12 listopada będzie można zwiedzić wystawę „Bujanie w obłokach – Kiedy odpłynę?”, którą tworzą prace dwóch artystek uprawiających odmienne style sztuki – malarstwo Julii Curyło i rzeźby Emilii Boguckiej. Natomiast 24 listopada zapraszamy na wernisaż Wystawy płockiego środowiska plastycznego „Bliskie i znajome”, czynną do 21 stycznia. Zachęcamy również do uczestnictwa w warsztatach, wykładzie i zwiedzaniu wystawy z przewodnikiem.

Wystawa rzeźby Emilii Boguckiej  i malarstwa Julii Curyło „Bujanie w obłokach – Kiedy odpłynę?” to spotkanie z twórczością dwóch artystek, które w swoich pracach poszukują odpowiedzi na pytania dotyczące kondycji współczesnej sztuki, relacji między rzeczywistością a marzeniami, a także odniesień do popkultury i tradycji.

24 listopada zostanie otwarta na blisko dwa miesiące wystawa „Bliskie i znajome”, na którą złożą się prace płockiego środowiska artystycznego, będące uważnym zapisem rzeczywistości, wnikliwym i niezależnym spojrzeniem twórczyń i twórców na otaczający nas świat. Temat tegorocznej prezentacji pozwoli artystom na interpretacyjną swobodę i dowolność wypowiedzi w różnych technikach, m.in. malarstwa, rysunku, grafiki, mozaiki czy kolażu.

2.11.2023 (czwartek), godz. 11:30-12.30  – wykład „Biophilic design. Powrót do natury”.

Płocka Galeria Sztuki zaprasza na pierwszy wykład z cyklu „Rozmowy o… Alfabet designu” – projektu mającego na celu przybliżenie tematów związanych z wzornictwem, sztuką użytkową i architekturą.Podczas pierwszego spotkania spróbujemy odpowiedzieć na pytania:Czym jest projektowanie biofilne i jak wpływa na kreowane przez nas przestrzenie? Czy przyroda określa standardy projektowania? Wstęp na wykład w cenie biletu.

3.11.2023 (piątek), godz. 16:00-17.30warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „Leluje, gwiazdy i zielki – kurpiowskie wycinanki”.

Ostatnie spotkanie z cyklu warsztatów „Sztuka z tradycją przeplatana” ma na celu zaszczepić wśród młodszych pokoleń zwyczaje i umiejętności charakterystyczne dla dawnych lat, które warto ocalić od zapomnienia. Tym razem ich uczestnicy będą wycinać po Kurpiowsku. Dekorowanie wnętrz domów papierowymi wycinankami to znana od dawna mazowiecka tradycja. Podczas warsztatów nauczymy się podstaw trudnej sztuki wycinania misternych kurpiowskich wzorów z kolorowego papieru. Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel.  24 366 43 23 lub  24 366 43 20.

24.11.2023 (piątek), godz. 18.00 – wernisaż Wystawy płockiego środowiska plastycznego „Bliskie i znajome”

Wystawy środowiskowe są ważnym wydarzeniem w kalendarzu wystaw Galerii. Nie do przecenienie jest rola twórców i twórczyń związanych z Płockiem w dbaniu o autentyczność i różnorodność świadectwa codziennego życia. Rolą sztuki jest dodawanie do historycznych statystyk perspektywy pierwszoosobowej, bezpośredniej, czasem jedynej zauważającej delikatne detale, niuanse, półcienie. Sztuka nadal jest sposobem oswajania świata i być może potrafi w bliskie i znajome zmienić także to, co w pierwszym momencie wydaje się nam dalekie, niezrozumiałe, abstrakcyjne, obce. Kuratorami wystawy, nad którą Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, są Alicja Wasilewska i Krzysztof Cichoń. Wstęp wolny.

28.11.2023 (wtorek), godz. 11.30-13.00 – warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „Ćwiczenia z kompozycji.

Od wieków artyści na całym świecie łączą różnorodne elementy w układy, które tworzą określone efekty plastyczne. Nie ma dwóch dzieł, które byłyby skomponowane tak samo, więc jaki jest przepis na dzieło idealne? Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zapoznać się z terminem kompozycji plastycznej, a także nauczą się rozpoznawać jej rodzaje. Celem zajęć będą ćwiczenia praktyczne w tworzeniu różnorodnych kompozycji, które służą indywidualnym wypowiedziom w wielu dziedzinach kultury i sztuki, a nawet w życiu codziennym.

Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel.  24 366 43 23 lub  24 366 43 20.

30.11.2023 (czwartek) o godz. 16:00 – oprowadzanie po wystawie płockiego środowiska plastycznego „Bliskie i znajome”

Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy z przewodnikiem, który przybliży problematykę prezentowanych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy. Wstęp na oprowadzanie w cenie biletu.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 9 13 15 7

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl