Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościMaj w Galerii – oferta edukacyjna

Maj w Galerii – oferta edukacyjna

W maju Płocka Galeria Sztuki przygotowała różnorodne wydarzenia dla dzieci i dorosłych: warsztaty plastyczne, wykłady i oprowadzania. Warto odwiedzić Galerię w Noc Muzeów (14 maja). W tym dniu przewidziane są takie atrakcje jak maraton plastyczny czy spotkanie autorskie. Proponujemy też wydarzenie, które może w szczególności zainteresować osoby ceniące połączenie sztuki i duchowości – spotkanie z Mistrzem Zen.

7.05.2022 (sobota), godz. 12:00 – Oprowadzanie autorskie po wystawie.

Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy fotografii Grzegorza Piaskowskiego „Bezbramna brama” z jej autorem, który przybliży problematykę przedstawionych prac i tajniki fotografii. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy (wstęp na oprowadzanie w cenie biletu).

12.05.2022(czwartek), godz. 10:30 – Wykład „Linie, punkty i płaszczyzny – o technikach grafiki artystycznej”.

W dobie rozwoju cyfrowego grafika warsztatowa odeszła w zapomnienie, jednak co jakiś czas przeżywa swój renesans. Na przestrzeni wieków artyści wypracowali wiele technik, które pozwalały im tworzyć niezwykłe dzieła sztuki.
(wstęp na wykład w cenie biletu).

13.05.2022(piątek), godz. 16:00 – Warsztaty plastyczne „Zasmakować w sztuce”.

Stephan Brusche i Valeriano Fatica jako materiału rzeźbiarskiego używają owoców i warzyw. Ich twórczość posłuży jako punkt wyjścia do tworzenia oryginalnych rzeźb. Warsztaty adresowane do dzieci i młodzieży. Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. +48 24 366 43 22.

14.05.2022 (sobota), od godz. 15:00 – Noc Muzeów w Płockiej Galerii Sztuki.
Noc Muzeów w Płockiej Galerii Sztuki przebiegać będzie pod hasłem Ukryte – NierozpoznanePowszechne. Będzie to okazja do spotkania z mitami, symbolami i archetypami oraz z ich znaczeniem. Próbą zastanowienia się nad inspiracjami, wartościami, uniwersalnymi prawdami, które niosą, o naturze ludzkiej, prawdach i zasadach, które rządzą światem. Pretekstem staną się prezentowane w tym dniu wystawy: Bezbramna brama czy Leben – Stein. Jan. Fotoplastykon, a także spotkanie autorskie z dr. Krzysztofem Cichoniem czy maraton rysunkowy dla dzieci i dorosłych. W ramach Nocy Muzeów zaplanowane są:

godz. 15:00 – 22:00 (dziedziniec PGS) – maraton rysunkowy Co nas łączy?

W czasie maratonu rysunkowego postaramy się wspólnie zaprojektować własne znaki, symbole, logo lub herb. Inspiracją będą legendy i mity z różnych kultur, postaci ze świata realnego, ale także fantazja i wyobraźnia uczestników zajęć. Do wydarzenia będzie można dołączyć w dowolnym momencie. Do wspólnego rysowania zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

godz. 18:30 – 20:00 (siedziba PGS/Galeria Kreski)

spotkanie autorskie i promocja książki dr. Krzysztofa Cichonia „Lebenstein. Mały leksykon archetypów” – pierwszej w Polsce tego rodzaju publikacji poświęconej twórczości Jana Lebensteina, wybitnego artysty XX wieku.

godz. 19:00 (siedziba PGS/Galeria Kreski) otwarcie wystawy Leben – Stein. Jan. Fotoplastykon.

Prezentacja twórczości Jana Lebensteina w formie dioram z fragmentów jego obrazów, rysunków oraz Fotoplastykonu z ważnymi dla artysty archetypami i symbolami, którymi inspirował się w swojej sztuce.

godz. 20:00

oprowadzanie po wystawie fotograficznej Grzegorza Piaskowskiego Bezbramna brama z przewodnikiem, który przybliży sylwetkę autora i problematykę przedstawionych prac.

15.05.2022 (niedziela), godz. 15:00Spotkanie z Mistrzem Zen.

Płocka Galeria Sztuki zaprasza na spotkanie z Mistrzem Zen Joeng Hye (Andrzejem Piotrowskim) ze szkoły Zen Kwan Um, która jest jedną z najbardziej znanych i najstarszych na Zachodzie i wywodzi się z tradycji koreańskiej. Spotkanie to jest dopełnieniem wystawy fotografii Grzegorza Piaskowskiego, który inspiracje i koncepcje czerpał z własnej praktyki zen. Uczestnicy będą mogli usłyszeć o związkach zen ze sztuką oraz doświadczyć Mowy Dharmy wygłaszanej przez Mistrza Zen. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnych poduszek. Wstęp wolny.

31.05.2022 (wtorek), godz. 17:00Oprowadzanie tematyczne po wystawie.

Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy Hanny Zawy-Cywińskiej „In between” z przewodnikiem, który przybliży sylwetkę autorki i problematykę przedstawionych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy (wstęp na oprowadzanie w cenie biletu).

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl