Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościNATURAlnie, że wakacje z PGS

NATURAlnie, że wakacje z PGS

Do skorzystania z letniej oferty Płocka Galeria Sztuki zaprasza całe rodziny. Podczas wakacyjnych zajęć będzie można kreatywnie spędzić czas, szukając inspiracji w sztuce i naturze. Lipcowe spotkania obejmą wystawy: estońskich artystów „Secret Lives”, Grzegorza Kozery „Widzenie powtórne” i plenerową ekspozycję na dziedzińcu Galerii „Tak było. Płock 1920”. Na warsztatach będzie można odkrywać zmiany zachodzące wokół nas, by łącząc naturę i sztukę wykorzystać nieszablonowe materiały (m.in. liście, kwiaty, gałęzie, trawy) w tworzeniu eko-dzieł: kolaży, płaskorzeźb, odlewów gipsowych, kwiatowych matryc drukarskich. Na zajęcia wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów: 24 366 43 23 lub 24 364 60 40. Osoba do kontaktu: Dorota Ożdżyńska. Ze względu na sytuację epidemiczną, Galeria działa również online – zapraszamy do odwiedzania naszej strony na Facebooku i Instagramie.

WARSZTATY RODZINNE

8 lipca, godz. 12:00 – Ilustracja liśćmi wyklejana

Liście, listki, listeczki mają różne kształty: niektóre są smukłe, inne grube, gładkie lub postrzępione. Można z nich tworzyć niezwykłe kompozycje o baśniowym charakterze. Inspiracją do ich wykonania będzie wystawa estońskich ilustratorów „Secret Lives”, która gości w Płockiej Galerii Sztuki.

15 lipca, godz. 12:00 – Tajemniczy ogród

Lato to pora kwiecistych łąk i malowniczych ogrodów, które chciałoby się zachować na dłużej. Podpowiemy, jak utrwalić w plastelinie i gipsie kawałek lata na jesienne i zimowe wieczory.

22 lipca, godz. 12:00 – Eko-grafika

Czy wiecie, że kwiaty są świetnym materiałem drukarskim? Uczestnicy warsztatów podejmą się wyzwania – stworzenia abstrakcyjnych grafik przy użyciu roślinnych fragmentów.

29 lipca, godz. 12:00 – Łapacze sznurkiem przeplatane

Nasze „łapacze” będą miały za zadanie zatrzymać fragment lata na dłużej. Będziemy wyplatać i przeplatać, wykorzystując kształty i materiały, podpowiedziane nam przez naturę.

OPROWADZANIE Z PRZEWODNIKIEM

2 lipca, godz. 16:30

9 lipca, godz. 16:30

30 lipca, godz. 16:30

Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy sztuki estońskiej „Secret Lives” (główne sale wystawowe) i Grzegorza Kozery „Widzenie powtórne” (Galeria Kreski) z przewodnikiem, który przybliży kontekst prezentowanych dzieł oraz odpowie na pytania.

INFORMACJE DODATKOWE DLA KORZYSTAJĄCYCH Z OFERTY LETNIEJ PGS

  • Ze względu na sytuację epidemiczną, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, liczba uczestników warsztatów jest ograniczona do 8 osób, a w przypadku oprowadzania z przewodnikiem do 10 (obwiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23).
  • Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat, za które odpowiada opiekun. Czas trwania zajęć – ok. 2 godziny.
  • Prosimy o zapoznanie się z nowym Regulaminem zwiedzania i uczestnictwa w działaniach artystycznych na terenie Płockiej Galerii Sztuki, dostępnym na internetowej stronie www.plockagaleria.pl.
  • Osoby biorące udział w warsztatach i działaniach edukacyjnych zobowiązują się do przestrzegania zasad określonych w Regulaminie i wypełnienia KARTY UCZESTNIKA, dostępnej na naszej stronie internetowej i w siedzibie Galerii.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 14 22 19 23

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl