Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościNiech przemówi sztuka

Niech przemówi sztuka

Wernisaż wystawy płockiego środowiska plastycznego zgromadził wielu gości – rodziny, przyjaciół i sympatyków sztuki płockich artystek i artystów, którzy w swoich pracach przedstawili to, co jest dla nich ważne, szczególnie „Bliskie i znajome”. – Wystawa jest niezwykle bogata i różnorodna. Obok prac malarskich, prezentujemy grafiki, rysunki, tkaninę i mozaikę artystyczną, a artyści balansują między różnymi nurtami sztuki – od realizmu, po abstrakcję i surrealizm. Poruszają tematy tradycyjne, jak martwa natura, pejzaż czy portrety, po tworzenie dzieł o charakterze bardziej metafizycznym czy duchowym – mówiła podczas otwarcia ekspozycji dyrektor PGS Alicja Wasilewska.

– Wystawy środowiskowe stanowią dla mnie wyzwanie, by za każdym razem szukać nowej formy wyrazu, nowej techniki. Przez moje asamblaże chciałem w symboliczny, metaforyczny sposób przedstawić kłamstwo – mówił o swoich pracach Szymon Zaremba.  Pozostali artyści i artystki woleli, by sztuka mówiła za nich i była interpretowana przez odbiorcę w sposób indywidualny.

Wystawę 21 artystek i artystów, pod kuratelą Alicji Wasilewskiej i Krzysztofa Cichonia oraz pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, można oglądać do 21 stycznia 2024 roku.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 9 13 15 7

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl