Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościNiech przemówi sztuka

Niech przemówi sztuka

Wernisaż wystawy płockiego środowiska plastycznego zgromadził wielu gości – rodziny, przyjaciół i sympatyków sztuki płockich artystek i artystów, którzy w swoich pracach przedstawili to, co jest dla nich ważne, szczególnie „Bliskie i znajome”. – Wystawa jest niezwykle bogata i różnorodna. Obok prac malarskich, prezentujemy grafiki, rysunki, tkaninę i mozaikę artystyczną, a artyści balansują między różnymi nurtami sztuki – od realizmu, po abstrakcję i surrealizm. Poruszają tematy tradycyjne, jak martwa natura, pejzaż czy portrety, po tworzenie dzieł o charakterze bardziej metafizycznym czy duchowym – mówiła podczas otwarcia ekspozycji dyrektor PGS Alicja Wasilewska.

– Wystawy środowiskowe stanowią dla mnie wyzwanie, by za każdym razem szukać nowej formy wyrazu, nowej techniki. Przez moje asamblaże chciałem w symboliczny, metaforyczny sposób przedstawić kłamstwo – mówił o swoich pracach Szymon Zaremba.  Pozostali artyści i artystki woleli, by sztuka mówiła za nich i była interpretowana przez odbiorcę w sposób indywidualny.

Wystawę 21 artystek i artystów, pod kuratelą Alicji Wasilewskiej i Krzysztofa Cichonia oraz pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, można oglądać do 21 stycznia 2024 roku.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

24 22 20 21 18 16

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl