Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościPaździernik w Galerii

Październik w Galerii

Dla wszystkich chętnych Płocka Galeria Sztuki przygotowała propozycję twórczych i ciekawych wydarzeń stacjonarnych i on-line, towarzyszących kolejnej wystawie jubileuszowej – „4×10.Sztuka wokół nas”, zorganizowanej z okazji 40-lecia działalności PGS. Są one dedykowane nie tylko młodszym odbiorcom sztuki, ale także osobom dorosłym i całym rodzinom. Nasza październikowa oferta nie tylko nawiązuje do prezentowanych na wystawie dzieł, ale także do ważnych zagadnień w sztuce współczesnej i proponuje w kreatywny sposób spędzać wolny czas.

Program wydarzeń, towarzyszących w październiku wystawie „4×10. sztuka wokół nas”.

Oferta stacjonarna:

25 września (sobota), godz. 12:00 – warsztaty plastyczne „Odciśnięte – zatrzymane”. Spotkanie z cyklu Zakręceni wokół sztuki, poświęcone twórczości łódzkiej artystki Aliny Szapocznikow (1926-1983). Jej charakterystyczne rzeźby staną się inspiracją do stworzenia własnych prac w technice odlewu.

30 września (czwartek), godz. 16:30 – oprowadzanie po wystawie 4×10. Sztuka wokół nas z przewodnikiem, który przybliży kontekst prezentowanych dzieł oraz odpowie na pytania (w cenie biletu wstępu).

7 października (czwartek), godz. 10:30 – wykład „Andrea Palladio i palladianizm” – od ponad pięciu wieków twórczość wielkiego włoskiego artysty Andrea Palladio (1508-1580) wywiera wpływ na kolejne pokolenia architektów w Europie i Ameryce Północnej. Zjawisko wzorowania się na jego rozwiązaniach i pomysłach osiągnęło rangę europejskiego ruchu artystycznego i jest określane mianem palladianizmu.

14 października 2021 roku (czwartek), godz. 16:30 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie 4×10. Sztuka wokół nas z krytykiem sztuki Jerzym Brukwickim, który przybliży kontekst prezentowanych dzieł oraz odpowie na pytania (w cenie biletu wstępu).

23 października 2021 roku (sobota), godz. 12:00 – warsztaty plastyczne „Zakręcona kreska”. Spotkanie z cyklu Zakręceni wokół sztuki będzie poświęcone twórczości znanych w historii sztuki grafików, których prace staną się inspiracją do eksperymentów z materiałami na matrycę graficzną.

Oferta online (Facebook):

11.10 (poniedziałek), godz. 12.00 – Dla każdego coś innego – malarstwo, rysunek, grafika na wystawie 4×10. Sztuka wokół nas – propozycja z cyklu spotkań online „DLA WAS – FORMA/TREŚĆ/IDEA”, podczas których krytyk sztuki Tomasz Holak przybliża prezentowaną w Galerii kolejną jubileuszową wystawę z okazji 40-lecia działalności PGS.

18.10 (poniedziałek), godz. 12.00 – Bądź niemodny – modny czy niemodny plakat na wystawie 4×10. Sztuka wokół nas – propozycja z cyklu spotkań online „DLA WAS – FORMA/TREŚĆ/IDEA”, podczas których krytyk sztuki Tomasz Holak przybliża prezentowaną w Galerii kolejną jubileuszową wystawę z okazji 40-lecia działalności PGS.

25.10 (poniedziałek), godz. 12.00 – Podejmuj ryzyko – rzeźbię i rzeźbię. Rzeźba na wystawie 4×10. Sztuka wokół nas – propozycja z cyklu spotkań online „DLA WAS – FORMA/TREŚĆ/IDEA”, podczas których krytyk sztuki Tomasz Holak przybliża prezentowaną w Galerii kolejną jubileuszową wystawę z okazji 40-lecia działalności PGS

29 października (piątek), godz. 12.00 (social media i strona internetowa Galerii) – (Nie)szablonowy plakat – warsztaty plastyczne online. W nawiązaniu do wystawy 4×10. Sztuka wokół nas, na której prezentowane są m.in. plakaty, pokażemy, jak przygotować i wyciąć szablony, jak je połączyć i pokolorować, by powstało niepowtarzalne dzieło – własnoręcznie wykonany autorski plakat.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl