Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościPaździernik w Galerii
Wnętrze Galerii. Zdjęcie zrobione z góry pokazuje grupę dzieci, prezentujących wykonane podczas warsztatów prace

Październik w Galerii

Dla wszystkich chętnych Płocka Galeria Sztuki przygotowała propozycję twórczych i ciekawych wydarzeń stacjonarnych i on-line, towarzyszących kolejnej wystawie jubileuszowej – „4×10.Sztuka wokół nas”, zorganizowanej z okazji 40-lecia działalności PGS. Są one dedykowane nie tylko młodszym odbiorcom sztuki, ale także osobom dorosłym i całym rodzinom. Nasza październikowa oferta nie tylko nawiązuje do prezentowanych na wystawie dzieł, ale także do ważnych zagadnień w sztuce współczesnej i proponuje w kreatywny sposób spędzać wolny czas.

Program wydarzeń, towarzyszących w październiku wystawie „4×10. sztuka wokół nas”.

Oferta stacjonarna:

25 września (sobota), godz. 12:00 – warsztaty plastyczne „Odciśnięte – zatrzymane”. Spotkanie z cyklu Zakręceni wokół sztuki, poświęcone twórczości łódzkiej artystki Aliny Szapocznikow (1926-1983). Jej charakterystyczne rzeźby staną się inspiracją do stworzenia własnych prac w technice odlewu.

30 września (czwartek), godz. 16:30 – oprowadzanie po wystawie 4×10. Sztuka wokół nas z przewodnikiem, który przybliży kontekst prezentowanych dzieł oraz odpowie na pytania (w cenie biletu wstępu).

7 października (czwartek), godz. 10:30 – wykład „Andrea Palladio i palladianizm” – od ponad pięciu wieków twórczość wielkiego włoskiego artysty Andrea Palladio (1508-1580) wywiera wpływ na kolejne pokolenia architektów w Europie i Ameryce Północnej. Zjawisko wzorowania się na jego rozwiązaniach i pomysłach osiągnęło rangę europejskiego ruchu artystycznego i jest określane mianem palladianizmu.

14 października 2021 roku (czwartek), godz. 16:30 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie 4×10. Sztuka wokół nas z krytykiem sztuki Jerzym Brukwickim, który przybliży kontekst prezentowanych dzieł oraz odpowie na pytania (w cenie biletu wstępu).

23 października 2021 roku (sobota), godz. 12:00 – warsztaty plastyczne „Zakręcona kreska”. Spotkanie z cyklu Zakręceni wokół sztuki będzie poświęcone twórczości znanych w historii sztuki grafików, których prace staną się inspiracją do eksperymentów z materiałami na matrycę graficzną.

Oferta online (Facebook):

11.10 (poniedziałek), godz. 12.00 – Dla każdego coś innego – malarstwo, rysunek, grafika na wystawie 4×10. Sztuka wokół nas – propozycja z cyklu spotkań online „DLA WAS – FORMA/TREŚĆ/IDEA”, podczas których krytyk sztuki Tomasz Holak przybliża prezentowaną w Galerii kolejną jubileuszową wystawę z okazji 40-lecia działalności PGS.

18.10 (poniedziałek), godz. 12.00 – Bądź niemodny – modny czy niemodny plakat na wystawie 4×10. Sztuka wokół nas – propozycja z cyklu spotkań online „DLA WAS – FORMA/TREŚĆ/IDEA”, podczas których krytyk sztuki Tomasz Holak przybliża prezentowaną w Galerii kolejną jubileuszową wystawę z okazji 40-lecia działalności PGS.

25.10 (poniedziałek), godz. 12.00 – Podejmuj ryzyko – rzeźbię i rzeźbię. Rzeźba na wystawie 4×10. Sztuka wokół nas – propozycja z cyklu spotkań online „DLA WAS – FORMA/TREŚĆ/IDEA”, podczas których krytyk sztuki Tomasz Holak przybliża prezentowaną w Galerii kolejną jubileuszową wystawę z okazji 40-lecia działalności PGS

29 października (piątek), godz. 12.00 (social media i strona internetowa Galerii) – (Nie)szablonowy plakat – warsztaty plastyczne online. W nawiązaniu do wystawy 4×10. Sztuka wokół nas, na której prezentowane są m.in. plakaty, pokażemy, jak przygotować i wyciąć szablony, jak je połączyć i pokolorować, by powstało niepowtarzalne dzieło – własnoręcznie wykonany autorski plakat.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 15 16 13 12 6

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl