Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościPlenerowa Akademia Rysunku i Malarstwa zaprasza

Plenerowa Akademia Rysunku i Malarstwa zaprasza

Już po raz trzeci, w ramach wakacyjnych spotkań ze sztuką, na dziedzińcu Płockiej Galerii Sztuki każdy będzie miał możliwość wyrażenia siebie, zilustrowania za pomocą rysunku i malarstwa swoich myśli, pomysłów, idei i tego, co podpowie mu wyobraźnia. Od 20 czerwca do 31 lipca, w godz. 11:00-17:00 na dziedzińcu Galerii będą czekać na chętnych przygotowane sztalugi oraz materiały plastyczne potrzebne do tworzenia w różnych technikach, m.in.: pastele, węgle, ołówki, akwarele, akryle i inne. Dodatkowo, w wybrane czwartki będzie można bezpłatnie doskonalić swój warsztat, rozwijać pasję i talent pod okiem wykwalifikowanych artystów.
W spotkaniach mogą uczestniczyć dzieci, młodzież i dorośli. Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 23, 24 366 43 20 lub mailowo: karolina.boruszewska@plockagaleria.pl.

Szczegółowy program warsztatów plastycznych z artystami i artystkami:

– 20.06.2024 (czwartek), godz. 11:00-15:00 – „Malarskie ekspresje”
Warsztaty z malarstwa strukturalnego na powierzchniach wielkoformatowych poprowadzi wrocławski twórca Mariusz Mikołajek. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, czym jest action painting, czyli malarstwo gestu. Zajęcia będą doskonałą okazją do zanurzenia się w abstrakcyjnym świecie sztuki, a także do spotkania z artystą.

– 27.06.2024 (czwartek), godz. 11:00-15:00 – „Koło barw”
Prowadząca zajęcia artystka Anna Wojnarowska wprowadzi uczestników spotkania w podstawy malarstwa. Biorący udział w warsztatach, korzystając z techniki akrylu, zrozumieją, jak powstaje kolor i jak go budować. Działania te pozwolą spojrzeć na rysunek i inne techniki z perspektywy działań malarskich.

– 18.07.2024 (czwartek), godz. 11:00-15:00 – „Uwaga! Ilustracja”
Spotkanie, na którym prowadząca zajęcia artystka Maria Weigl-Wojnarowska pokaże wyjątkowy świat projektowania ilustracji i zapozna uczestników z technikami swoich         prac. Podczas warsztatów ich uczestnicy będą łączyć różne techniki rysunkowe i tworzyć własne prace.

– 25.07.2024 (czwartek), godz. 11:00-15:00 – „Batik. Tkanina – amulet”
Prowadząca warsztaty artystka Anna Krzemińska zapozna uczestników spotkania z techniką tworzenia batików. Każdy będzie mógł zapoznać się z tradycyjnymi tkaninami batikowymi z Indonezji – ojczyzny batiku, a także m.in. z Indii i Afryki. Zaprezentowane będą dekoracyjne miedziane stemple i cantingi – narzędzia do wykonywania bardzo drobnych, filigranowych i skomplikowanych wzorów, jak również stemple drewniane z Indii, które tworzą wrażenie rzeźby etnicznej. Artystka opowie o znaczeniu batiku w kulturach wyżej wymienionych rejonów świata, ze szczególnym wyróżnieniem kultury indonezyjskiej, w której batik traktowany jest jako amulet, a wręcz spełnia rolę narzędzia w komunikacji statusu społecznego. Uczestnicy warsztatów stworzą własny amulet – batikowaną tkaninę.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 15 16 13 12 6

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl