Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościPlenerowa Akademia Rysunku
Na zdjęciu dziedziniec Galerii. Kilkanaście osób siedzi i rysuje przy sztalugach, do których doczepione są kolorowe parasolki. Z lewej strony tekst: Plenerowa Akademia Rysunku

Plenerowa Akademia Rysunku

Płocka Galeria Sztuki zaprasza do uczestnictwa w PLENEROWEJ AKADEMII RYSUNKU, czyli jednej z lipcowych propozycji „Lata z Galerią”. Od wtorku do piątku, w godzinach 11:00-17:00, na dziedzińcu PGS każdy będzie miał możliwość wyrażenia siebie, zilustrowania za pomocą rysunku swoich myśli, pomysłów, idei i tego, co podpowie mu wyobraźnia. Dodatkowo, w ramach Plenerowej Akademii przygotowane zostały cztery spotkania z wykwalifikowanymi artystami.

PLENEROWA AKADEMIA RYSUNKU to jedno z wydarzeń tegorocznej oferty wakacyjnej Płockiej Galerii Sztuki, zaplanowanych w terminie od 5 do 29 lipca. Na dziedzińcu Galerii będą czekać przygotowane sztalugi oraz materiały plastyczne potrzebne do rysowania w różnych technikach m.in.: pastele, węgle, ołówki. Dodatkowo, w kolejne środy będzie można doskonalić swój warsztat, rozwijać pasję i talent pod okiem wykwalifikowanych artystów.

Szczegółowy plan środowych spotkań:

*6.07.2022 (środa), godz. 12:00 – spotkanie, na którym prowadzący artysta Piotr Naliwajko zapozna uczestników z tajnikami tworzenia portretu/autoportretu.

*13.07.2022 (środa), godz. 12:00 – pod okiem artystki Anny Krzemińskiej uczestnicy będą tworzyć martwe natury, poznając zasady kompozycji, perspektywy i posługiwania się walorem/światłocieniem.

*20.07.2022 (środa), godz. 12:00 – pracując z modelem będzie można nauczyć się konstruowania sylwetki: mierzenia proporcji, indywidualizacji postaci, modelunku światłocieniowego. Zajęcia poprowadzi artystka i pedagog Magdalena Sikorska-Tokarska.

*27.07.2022 (środa), godz. 12:00 – tematem spotkania będą elementy architektoniczne. Artystka Katarzyna Bąkowska-Roszkowska, która poprowadzi zajęcia nauczy posługiwania się perspektywą w tworzeniu kompozycji architektonicznej oraz sposobów przedstawiania detalu architektonicznego.

Certyfikaty

Dla osób, które wezmą udział we wszystkich spotkaniach w ramach Plenerowej Akademii Rysunku, zostaną wydane certyfikaty.

Zapisz się!

Środowe warsztaty są nieodpłatne, ale obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów: 24 366 43 23 lub 24 364 60 40.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 14 22 19 23

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl