Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościSłoneczne „Słoneczko”
widok ogólny na skwer sztuki, chodzi po nim młody mężczyzna, w jego pobliżu farby do malowania murali

Słoneczne „Słoneczko”

Galeria Plenerowa Płockiej Galerii Sztuki, która zagościła na skwerze sztuki w miejscu po dawnym „Słoneczku”, nabrała nowych kolorów. Współpracujący z PGS Foxy & Wiur ożywili to miejsce. Dziewczynka z robotami i barwna mozaika z prac, wykonanych przez uczestników warsztatów, zapraszają do spędzania czasu na skwerze sztuki.

Nowe elementy wystroju Galerii Plenerowej powstały podczas dwudniowych warsztatów, 18 i 19 sierpnia. W sobotę powstała barwna postać z robotami. Jak podkreśla Foxy, ma wszystkich zachęcać do spędzania czasu na skwerze sztuki. Muralowa dziewczyna ma przekonać płocczan, że jest to miejsce przeznaczone również na rodzinne gry i zabawy.

Uczestnicy niedzielnych warsztatów stworzyli subiektywny portret Płocka, składający się z namalowanych na deseczkach obrazków. Wypełniły je między innymi zwierzęta z płockiego zoo, nadwiślańskie molo czy widoki ze Wzgórza Tumskiego, zachody słońca i zabytki.

Jednak na tym nie koniec. Elementem Galerii Plenerowej od kilku dni jest także urządzenie, roboczo zwane dystrybutorem sztuki. To propozycja dla wszystkich, którym bliskie jest słowo pisane, a raczej – drukowane. Wystarczy wrzucić 50 groszy, by wypożyczyć i poczytać wydawnictwo lub katalog poświęcony sztuce. W ten sposób skwer sztuki zamienia się w plenerową czytelnię. W dystrybutorze sztuki znajduje się też miejsce na książki, katalogi czy albumy, którymi właściciel chce się podzielić z innymi. W naszych domach zapewne znajdzie się niejedna pozycja, która pokrywa się kurzem i aż prosi się o puszczenie w obieg na swoistą „wymianę”. To propozycja dla tych, którym jest bliska idea bookcrossingu, czyli wędrującej książki. Dystrybutor sztuki ma też dodatkową półkę na foldery, czasopisma i ulotki, informujące o wydarzeniach kulturalnych w naszym mieście.

Galeria Plenerowa to jedna z form aktywności artystycznej Płockiej Galerii Sztuki, prowadzona poza murami PGS w ramach długofalowego przedsięwzięcia wyjścia ze sztuką w przestrzeń miejską.

Ponadto ważną informacją jest to, że obiekt jest już monitorowany.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 14 22 19 23

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl