Płocka Galeria Sztuki

Styczeń w Galerii

Po świątecznej przerwie i pierwszych w nowym roku rodzinnych warsztatach plastycznych „Gwiezdne impresje”, zapraszamy do skorzystania z pozostałych styczniowych propozycji edukacyjnych Płockiej Galerii Sztuki, w tym wykładów i oprowadzań kuratorskich oraz obejrzenia prezentowanych ekspozycji: do 15.01 wystawy malarstwa Katarzyny Karpowicz „Zaćmienia”, a od 28.01 – wystawy „Edward Dwurnik. BAZ TABU”, na wernisaż której zapraszamy dzień wcześnie (w piątek) o godzinie 18.00.  Będzie to niepowtarzalna okazja do obejrzenia prac artysty rzadko pokazywanych, w całości pochodzących z prywatnej kolekcji. Gromadzone przez lata prace na papierze składają się na wyjątkowy zestaw nie tylko rysunków, ale i grafik, kolaży oraz akwarel, kupowanych systematycznie na aukcjach, w galeriach i bezpośrednio od artysty. Utrzymane w charakterystycznym dla Edwarda Dwurnika stylu, komentują, krytykują i obnażają absurdy rzeczywistości, ukazując wizualną opowieść o Polsce i jej mieszkańcach.

Ponadto zapraszamy na nasze media społecznościowe (FB i Instagram), na których będziemy przybliżać zagadnienia ze świata sztuki oraz proponować działania plastyczne. Już 18 stycznia (środa) spróbujemy przywołać zimę.

Spotkania stacjonarne:

12.01.2022 (czwartek), godz. 10:30 – wykład „O duchowości – Mistycyzm Śląski”.

Afirmacja życia, a może przedstawienia górniczego życia przetworzone przez wyobraźnię albo okultyzm? Na wykładzie przybliżymy twórczość grup śląskich, takich jak Oneiron (nieformalny krąg twórców zwany też Ligą Spostrzeżeń Duchowych, zawiązany w 1967 r.) czy Grupa Janowska, złożona z malarzy-amatorów, promujących okultystyczne i nieortodoksyjne wierzenia spirytualistyczne (wstęp na spotkanie w cenie biletu).

15.01.2022 (niedziela), godz. 12.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie malarstwa Katarzyny Karpowicz „Zaćmienia”.

Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy z kuratorką wystawy Małgorzatą Czyńską, która przybliży problematykę przedstawionych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy (wstęp na oprowadzanie w cenie biletu).

27.01.2023 (piątek), godz. 18:00 – wernisaż wystawy „Edward Dwurnik. Bez tabu”.

Ekspozycję tworzy 200 prac na papierze. Prezentowane są grafiki i rysunki, wykonane ołówkiem, tuszem, kredką, obok pojedynczych prac, również dzieła z kilkunastu cykli, m.in. Droga, Robotnicy, Mur, Miasta czy Reportaż. Kuratorami wystawy, którą będzie można oglądać do 5 marca, są Alicja Wasilewska i Krzysztof Cichoń.

28.01.2023 (sobota), godz. 12:00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Edward Dwurnik. Bez tabu” .

Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy z kuratorem wystawy, który przybliży problematykę przedstawionych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy (wstęp na oprowadzanie w cenie biletu).

31.01.2023 (wtorek), godz. 17:00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Edward Dwurnik. Bez tabu” .

Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy z kuratorem wystawy, który przybliży problematykę przedstawionych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy (wstęp na oprowadzanie w cenie biletu).

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 9 13 15 7

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl